Ana sayfa İnternet Twitter’ın Arama Motoru Hizmeti Hayata Geçti

Twitter’ın Arama Motoru Hizmeti Hayata Geçti

PAYLAŞ

2006 yılından beri milyonlarca kullanıcının aktif olarak kullandığı Twitter, bugüne kadar belki de kullanıcılarının en çok sıkıntı yaşadığı bir konuya sonunda pratik bir çözüm geliştirdi. Eski atmış olduğunuz Tweet’lerin zamanla geride kalarak kaybolması ve sadece belirli sayıdaki Tweet’lere kadar geriye dönebilmeniz sonucunda ulaşamamanız sorununu yeni geliştirdiği Tweet arama motoru ile artık ortadan kaldırıyor.

Artık neredeyse geriye dönük 1 milyon adet Tweet içinde rahatlıkla arama yapılabilecek. Bilgilere daha pratik bir yöntem ile sınırsız şekilde erişilebilecek olması fikri Twitter için büyük bir başarı olsa da bazı kullanıcıların da geçmişte yazdıkları Tweet’ler konusunda çeşitli sıkıntılar yaşayabileceğini de not olarak eklemekte fayda var.

twitter-tablet-hed-2013

Arama motorunu kullanarak yalnızca kendi Tweet’lerinizi değil, isterseniz diğer Twitter profilleri içinde de arama yapabileceksiniz. Bu aramayı gerçekleştirebilmek için arama yapılacak profilin gizli bir profil olmaması yeterli oluyor. Ayrıca attığınız ilk Tweet’i merak ediyorsanız arama motoruna #FirstTweet hashtag’ini yazarak ulaşabilirsiniz.

Geçmiş döneminize ait rahatsız olduğunuz Tweet’leri de bu hashtag’i kullanıp başa dönerek temizleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.