Ana sayfa Sektörden Uber’in Yasaklanması Sonrasında Resmi Açıklama Geldi!

Uber’in Yasaklanması Sonrasında Resmi Açıklama Geldi!

PAYLAŞ
Uber'in Yasaklanması Sonrasında Resmi Açıklama Geldi!

Popüler taşımacılık servisleri arasında yer alan Uber, EGM tarafından alınan kararla yasaklandı. Uber’in Yasaklanması Sonrasında Resmi Açıklama Geldi! İşte detaylar.

Geçtiğimiz saatlerde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Uber’e karşı açıklama yapılmıştı. Uber, Türkiye’de Resmen yasaklanmış, EGM bu kararı duyurmuştu. Bu karara göre, Uber ile hizmet veren sürücülere ve yolculara ceza geleceği söyleniyordu. Bu karar sonrasında şirket, resmi kanallar aracılığıyla açıklama yaptı.

Açıklaması ile Twitter üzerinden kullanıcılarına bilgilendirmeler yapan Uber, yapılan hizmete dair gerekli tüm izinlerin alındığını belirtiyor. Bunun yanı sıra yapılan işin yasal olduğunu ve hizmet vermeye devam edeceğini de açıklamayla karşımıza çıkarıyor. Uber Türkiye’nin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamalara göre ortalık karışacak gibi görünüyor.

Uber’in Yasaklanması Sonrasında Resmi Açıklama Geldi!

EGM’nin Uber’i yasaklaması sonrasında Uber’in açıklaması şu şekilde ;

“Uber olarak Türkiye’ye ve Türkiye’deki operasyonlarımıza sonuna kadar bağlıyız. uberXL ve taksi ürünlerimiz aynı şekilde devam etmektedir ve edecektir. Dünyanın her yerinde şehirlere ekonomik katma değer ve teknolojik inovasyon sağlayabilmek için bakanlık ve belediyeler ile iş birliği içerisinde çalışıyoruz. İstanbul’daki iş ortaklarımızın ve araçlarının yasal bir zeminde ulaşım sunabilmeleri için gerekli lisansları mevcuttur. UBer teknolojisini kullanıyor olmak yasaldır. Sürücü iş ortaklarımızın ve yolcularımızın her zaman yayındayız ve onları desteklemeye devam edeceğiz.” sözleriyle karara karşı çıkan Uber, iş yapacaklarını da belirtmiş olduğu. Türkiye’de faaliyet veren ve kullanıcılar tarafından beğenilen bu hizmet, şimdilik sürdürülebilir durumda. Uber’in bu açıklaması sonrasında EGM’den ne gibi açıklamalar yapılacak, ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.