Ana sayfa Akıllı Telefon USB Type-C Hızlı Şarj Özelliği ile Birlikte Tehlikeli Olabilir!

USB Type-C Hızlı Şarj Özelliği ile Birlikte Tehlikeli Olabilir!

PAYLAŞ

USB Type-C giderek yaygınlaşıyor. Ancak Google mühendisi yaptığı açıklamalara göre USB Type-C Hızlı Şarj Özelliği ile Birlikte Tehlikeli Olabilir!

Akıllı telefon firmaları, özellikle de bu senenin başından bu yana çıkardığı Akıllı telefonlarında USB Type-C portuna yer vermeye başladı. Firmaların USB Type-C kullanımı sonrasında yeni bir akım da başlamış oldu.

Akıllı telefonların daha hızlı şarj olması ve aynı zaman da daha hızlı veri transferi yapabilmesi adına firmaların bu kararı alması, kullanıcıların da işine geldi. Her ne kadar henüz çok yaygın olmasa da, USB Type-C önümüzdeki 5 yıl içerisinde hayatımızın bir parçası haline gelecek.

USB Type-C Hızlı Şarj Özelliği ile Birlikte Tehlikeli Olabilir!

USB Type-C ile cihazların daha hızlı şarj olduğunu biliyoruz. Bu konuda Google mühendisi Benson Leung’un yaptığı açıklamalara bakarsak, Leung USB Type-C’nin hızlı şarj için uygun olmadığını ve bu konuda firmaların farklı çözümler geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Qualcomm’un Quick Charge teknolojisine sahip cihazlar da hızlı şarj 9V ile 12V arasında çalıştığından ve USB Type-C’nin maksimum 5 Volt’a kadar desteklediğini de sözlerine ekledi. Bu durum da, hızlı şarj teknolojisine sahip USB Type-C portlu cihazlar da yanma ya da bir çok tehlikenin ortaya çıkabileceğini söylemek mümkün. Bakalım USB Type-C konusunda firmalar özellikle de Qualcomm herhangi bir açıklama yapacak mı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.