Ana sayfa Soru - Cevap Veri Dolaşımı Nedir?

Veri Dolaşımı Nedir?

PAYLAŞ

Android akıllılarda ortaya çıkan Veri dolaşımı seçeneğinin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? Veri dolaşım seçeneği bildiğimiz gibi mobil veri kısmının içerisinde yer alıyor ve altında küçük bir uyarı olarak veri dolaşımını açmanız önemli veri ücretlerine sebep olabilir yazıyor. Peki nedir bu veri dolaşımı?

Veri dolaşımı, eğer sizin operatörünüzün çekmediği bir yerdeyseniz başka bir operatöre bağlanmanızı sağlıyor. Fakat böyle bir durumun önemli veri ücretlerine neden olduğunu şimdiden biz de belirtelim. Çünkü sizin operatörünüz ile başka bir operatörün sağlayıcısını kullanması pek de hoş karşılanmıyor karşı operatör tarafından.

Daha çok yurt dışına çıkıldığı vakitlerde işe yarayabilecek bir seçenek olduğunu belirtelim. Nedeni ise Türkiye’de 3 operatörün de çekmediği pek nokta yok. Ve üstelik Türkiye’de operatörlerde veri dolaşımına özel internet paketleri bulunmuyor.

Veri dolaşımı hakkında merak ettikleriniz mi var? Topluluk sayfamızda paylaşabilir, başka kullanıcıların sorularına yanıt verebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Maalesef dediğiniz gibi değil Birçok yerde şebeke sorunu var 3 operatöründe Bazı yerlerde şebeke çekmeme gibi bir durumu var zaten çoğu kez bu şikayetleri dile getirdi operatörlere şikayet formları oluşturdum ama fayda etmedi halen devam ediyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.