Ana sayfa Soru - Cevap Vevo Nedir? Ne İşe Yarar?

Vevo Nedir? Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

YouTube’da çoğu müzik kliplerinde gördüğümüz Vevo yazısının ne anlama geldiğini biliyor muydunuz?  Hizmete 8 Aralık 2009 Tarihinde başlayan Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Abu Dhabi Media tarafından yönetilen Vevo, YouTube üzerinden dinlenen video kliplerin telif hakkına sahiptir ve YouTube ile anlaşarak ortak çalışma yürütmeye devam etmektedirler. Ayrıca Vevo 60.000 üzerinde müzik videosuna, klibine ev sahipliği yapmaktadır.

Vevo ile ilgili bilmemiz bir diğer önemli bilgi ise Amerika ve Kanada‘nın telif hakları yasalarında belirtilen kurallar doğrultusunda oluşturmuştur. Bu nedenle içeriğinin %70‘i Amerika ve Kanada dışındaki ülkelere “sınırlamalı yayıncılık” ilkesiyle sunulmaktadır.

vevo-nedir-ne-ise-yarar

Vevo Hangi Ülkelere Hizmet Veriyor?

Vevo etkin olarak 14 ülkeye hizmet vermektedir. Bu ülkeler: Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Polonya, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’dir.

Vevo Hizmeti Neden Türkiye’de Kullanılmıyor?

Telif hakkı konusunda Türk yetkililerle henüz bir antlaşma yapılmamasından dolayı kaynaklanmaktadır. Ayrıca Vevo’nun resmi websitesinede bu yüzden erişim sağlanamıyor.Ancak günümüzde İnternet’teki pratik uygulamalar ile herşeye ulaşabiliyoruz. Diğer yollarlada Vevo’nun resmi websitesine giriş yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.