Ana sayfa Akıllı Telefon Vodafone VoLTE iPhone modellerine Geldi!

Vodafone VoLTE iPhone modellerine Geldi!

PAYLAŞ
Vodafone VoLTE iPhone modellerine Geldi

Android modelleri için geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan VoLTE özelliği iPhone’a geldi. Vodafone VoLTE iPhone modellerine Geldi! VoLTE Nedir?

LTE desteğine sahip akıllı telefon modelleri arasında Android işletim sistemini kullananlar geçtiğimiz aylarda VoLTE özelliğini kullanmaya başlamıştı. Ancak iOS tarafında iPhone cihazlarla henüz operatörlerde kullanılamayan VoLTE, artık kullanılabilir hale geldi. Bilmeyenler için VoLTE özelliği nedir ondan da bahsedelim.

Daha gelişmiş aramalara yarayan VoLTE kısaca, LTE üzerinden dahaa kaliteli telefon aramaları yapmaya yarıyor. Bu özellik sayesinde hem geniş bant aralığında, hem de daha kaliteli telefon aramaları yapmamız mümkün hale geliyor. Operatörler arasında iPhone modelleriyle uyumlu olan henüz operatör yokken, öncülüğü Vodafone yaptı. Vodafone tarafından yapılan resmi açıklamalara göre VoLTE özelliğini kullanmak artık mümkün.

Vodafone VoLTE iPhone modellerine Geldi!

Ülkemizdeki iPhone modellerinde kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde LTE üzerinden ses özelliğini kullanıp, daha kaliteli aramalar yapabileceksiniz. VoLTE özelliğinin geldiği modellere de bir bakalım. iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus modellerinde VoLTE özelliğini kullanabilirsiniz.

Operatörlere öncü davranışıyla VoLTE’yi iPhone modellerine getiren Vodafone sonrasında bakalım hangi operatör ne zaman bu özelliği getirecek. Özelliği açmak için yapmanız gerekenlere de bir bakalım. VoLTE özelliği için LTE’yi etkinleştirmek gerekiyor. Bu da oldukça basit bir işlem. Yapmamız gereken işlemler şu şekilde ;

  1. Ayarlar > Hücresel >Seçenekleri > LTE veya 4G Aktif edin.
  2. LTE seçeneklerinde Ses ve Veri’ye dokunarak yanında tik olmasını sağlayın.
  3. VoLTE böylelikle açılmış olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.