Ana sayfa Sektörden WhatsApp Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

WhatsApp Aktif Kullanıcı Sayısını Açıkladı

PAYLAŞ

İnternet üzerinden ücretsiz mesajlaşma hizmetlerinden bir tanesi olan WhatsApp, aktif kullanıcı sayısıyla bazı detay bilgileri resmi blog sayfasında duyurdu. “400 Milyonun Hikayesi” başlığı ile yayınlanan yazıda WhatsApp’ın aylık aktif olarak 400 milyon kullanıcısı olduğu söyleniyor.

Rakam oldukça yüksek. Kendi alanında rekabete girmeye çalışan çok uygulama olsa da WhatsApp liderliği asla kaptırmadı. Şöyle bir aklımıza gelenleri sıralayacak olursak Facebook Messenger, MessageMe, LINE, Skype, Viber, Tango gibi çok daha fazla özellik sunan aternatifler olsa da WhatsApp, internet bağlantısı üzerinden mesajlaşma konusunda kendini ispatlamış bir uygulama.

2013 yılının son çeyreğinde 100 milyon kullanıcıyı daha kazanmaya başlayan WhatsApp an itibariyle Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry OS, Symbian gibi tüm platformları topladığımızda 400 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu rakamın WhatsApp’a kayıtlı kullanıcı sayısı olmadığı, kayıtlılar arasındaki aktif kullanıcı sayısı olduğu özellikle belirtiliyor.

Son olarak sadece 50 çalışanı bulunan WhatsApp, başarısının sırrının sadelikte ve basitlikte olduğunu söylüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.