Ana sayfa Uygulama Whatsapp Alıntı Yapma Özelliği Geliyor!

Whatsapp Alıntı Yapma Özelliği Geliyor!

PAYLAŞ
Whatsapp Alıntı Yapma Özelliği

Her geçen gün farklı bir özellikle karşımıza çıkan mesajlaşma uygulamasına yeni güncelleme yolda. Whatsapp Alıntı Yapma Özelliği Geliyor!

Popüler mesajlama uygulaması Whatsapp, yeni bir güncelleme ile konuşma içerisinden alıntı yapmamızı sağlayan bir özellik getiriyor. Kısa zaman önce beta testlerini Android kullanıcılarına açan Whatsapp, her geçen gün farklı güncellemeler ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Facebook tarafından satın alınması ile değişim rüzgarları estiren Whatsapp, son güncelleme de gelecek özellikle kullanıcılarına farklı deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz gün GIF paylaşma özelliğini duyuran şirket, şimdi de konuşmalar arasında alıntı yapma özelliğini duyurdu. Aslında bu özelliğe uzun zamandır ihtiyaç vardı.

Whatsapp Alıntı Yapma Özelliği Geliyor!

Whatsapp feedback yani geri bildirimlere son zamanlarda daha da önem verdiği için özellik şimdilerde getirilmiş. Whatsapp konuşmalarında bir şeyin yazıldığını ispatlamak ya da karşınızdaki kişiye alıntılar yaparak bazı şeyleri anlatmak istediğinizde ekran görüntüsü ile, bak şu şekilde bir mesaj atmıştın bana şeklinde bir durum söz konusuydu.

Whatsapp Alıntı Yapma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Whatsapp alıntı yapma özelliği ile beraber ekran görüntüsüne ihtiyaç kalmadan uygulama üzerinde bu durumu halletmek mümkün. Mesajı kopyaladıktan sonra karşımıza çıkan küçük menüden Alıntı yap dedikten sonra mesajı alıntı yapıp istediğimiz kişiye gönderebiliyoruz.

Whatsapp Alıntı Yapma Özelliği 2

Whatsapp’ın 2.16.118 beta sürümünde karşımıza çıkan bu özellik ilk olarak Android, iOS ve daha sonrasında Windows Phone kullanıcılarının karşısına çıkacak. Eğer Android bir cihaza sahip ve yeni gelen özelliği herkesten önce denemek istiyorsanız Whatsapp 2.16.118 Beta sürümünü buradaki linkten indirip Alıntı yap özelliğini kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.