Ana sayfa Uygulama WhatsApp Arama Özelliği iOS ve Windows Phone’a Geliyor

WhatsApp Arama Özelliği iOS ve Windows Phone’a Geliyor

PAYLAŞ

En popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın arama özelliği iPhone (iOS) ve Windows Phone’a geliyor. Yeni bir ekran görüntüsüne göre WhatsApp’ın sesli arama özelliği önce Windows Phone’a daha sonra iPhone’a gelecek.

Geçtiğimiz aylarda sıkça gündeme gelen WhatsApp’ın sesli arama özelliği artık resmi olarak kullanılabilir durumda. Ancak şimdilik sadece Android işletim sisteminde çalışan WhatsApp arama özelliği, önümüzdeki günlerde Windows Phone’a gelecek. Bir sonraki adım ise iPhone’lara WhatsApp sesli arama özelliğinin gelmesi. Açıklanan bazı resmi bilgilere göre de WhatsApp’ın aktif kullanıcı sayısında ciddi bir büyüme söz konusu.

windows-phone-whatsapp-sesli-arama

An itibariyle 800 milyon aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp, 2015 yılınun sonlarına doğru 1 milyar barajını aşmayı bekliyor. Bir önceki yıla oranla yüzde 33 büyüme gösteren WhatsApp, özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra atağa kalktı diyebiliriz. WhatsApp Web ve WhatsApp sesli arama özellikleri ile gelişimini sürdüren uygulama, önümüzdeki günlerde çok daha hareketlenecek gibi görünüyor.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.