Ana sayfa Sektörden WhatsApp Bilgilerimizi Topluyor Mu?

WhatsApp Bilgilerimizi Topluyor Mu?

PAYLAŞ

WhatsApp uygulaması, kişilerin isim bilgilerini ve adres bilgilerini depolamıyor. Birbiriyle eşleşen telefon numaraları ve kişiler WhatsApp sunucu üzerinden değil de telefonunuz üzerinden eşleşiyor.

Facebook sitesinin topladığı konum bilgilerini de toplamayan WhatsApp, kullanıcıya tüm bunlar dışında WhatsApp üzerinden yaptıkları veri alışverişleri konusunda kesinlikle bir güven garantisi sağlamıyor.

Uygulamanın gizlilik sözleşmesine göre hizmet, tarih bilgileri ve mesajlaşmaların hangi kişilere gönderilip hangi kişilerden alındığına dair bilgileri sadece günlük olarak saklıyor. Uygulama üstünden yaptığınız tüm transferler kısa bir süre sonra kalıcı olarak siliniyor.

Peki WhatsApp uygulaması Facebook tarafından satın alındıktan sonra herhangi bir değişiklik olabilir mi?

140220-whatsapp-jsw

Bu konuda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, uygulama üzerinde herhangi bir değişikliğe gitmeyeceklerini söylüyor.

Tüm bunlara rağmen gizliliğiniz ile ilgili endişe duyuyor ve açıklamalara pek sıcak bakmıyorsanız, iCloud özelliklerini kapatmanızda yarar var.

WhatsApp uygulamasının Android işletim sistemi versiyonlarında yeni hizmete geçen mesajlarınızı şifreleme özelliğini kullanarak da özel mesajlaşmalarınızın üçüncü kişiler tarafından okunabilmesi riskine karşı önlem alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.