Ana sayfa Akıllı Telefon Whatsapp Bu Cihazlardan Desteğini Çekiyor !

Whatsapp Bu Cihazlardan Desteğini Çekiyor !

PAYLAŞ

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre Whatsapp Bu Cihazlardan Desteğini Çekiyor

Aylık bir milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, yıl sonunda önemli bir değişiklik yapacağını kuruluşunun 7.yıl dönümü haftasında duyurdu. Akıllı telefon sektörünün hızlıca gelişmesiyle birlikte mobil cihaz sektörü Android ve iOS kontrolü altına girdi. Bu iki işletim sisteminin yanında Microsoft da Winows Phone/Windows 10 Mobile ile varlığını sürdürmeye çalışıyor. Fakat diğer işletim sistemleri için bu durum pek iyi değil.

2014 yılında Facebook’un WhatsApp uygulamasını satın almasından sonra fazlasıyla değişikliğe uğrayan bu uygulama Nokia S40, Symbian 60 ve BlackBerry’den (BlackBerry 10 da dahil) desteğini çekeceğini açıkladı. Bu durum Android 2.1 ve Android 2.2 ile Windows Phone 7.1 için de geçerli.

Bu açıklamanın ardından şüphesiz ki bizi en çok şaşırtan BlackBerry cihazlarından desteğin çekileceğini duymak oldu. BlackBerry bundan 5 yıl öncesine kadar mobil cihaz sektörünce adını çok duyurmasına rağmen, şu an da dünyanın en çok kullanılan uygulaması BlackBerry üzerinden desteğini çekiyor. Bu da demek oluyor ki mobil cihaz sektörü hızlıca değişiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.