Ana sayfa Uygulama Whatsapp Görüntülü Görüşme Özelliği Ortaya Çıktı!

Whatsapp Görüntülü Görüşme Özelliği Ortaya Çıktı!

PAYLAŞ

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulamalarından Whatsapp’a yeni bir güncelleme geliyor! Whatsapp Görüntülü Görüşme Özelliği ortaya çıktı!

Uzun zamandır Whatsapp’a gelecek güncellemeler hakkında sızıntılar ortaya çıkıyordu. Bu sızıntılardan bazıları gerçekleşti, bazıları ise hala yapım aşamasında. Hiç şüphesiz ki, en dikkat çekenlerden olan Whatsapp Görüntülü Görüşme Özelliği geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir görselde tekrardan önplana çıktı.

Akıllı telefon alan kullanıcıların ilk yüklediği uygulamalar arasında yer alan Whatsapp hakkında, 2015 yılında ortaya atılan Whatsapp Görüntülü görüşme özelliği bu yıl karşımıza çıkabilir. Şu anda dünyanın en popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp’ın ilk olarak sesli aramayı getirmesi ile aslında ipuçları verilmişti.

Whatsapp Görüntülü Görüşme Özelliği

Facebook’un yaklaşık 4 sene öncesinde 19 milyar dolar ödemeyle satın aldığı Whatsapp’ın bu tarz güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkması aslında bir anlamda uygulamanın daha da büyümesini sağlamıştı. whatsapp görüntülü görüşme özelliğiilk olarak geçtiğimiz yıl Aralık ayında Whatsapp Görüntülü Görüşme özelliği çıkacak söylentileri, yayınlanan bir görselle, nihayet yavaş yavaş gerçekleştirildiği haberini veriyor.

Şu anda incelediğimiz de bir çok uygulamaya nazaran daha iyi sesli arama özelliğine sahip olan uygulamaya Görüntülü görüşme özelliğinin gelmesi ile, hem aktif kullanıcı sayısında artış sağlanacak, hem de sektör de rekabet ortamı yaratacak. Whatsapp’a gelecek olan bu özellik hakkında ortaya atılan iddiaların yanı sıra, whatsapp’ı farklı dillere çeviren gruplar tarafından internette paylaşılan görsellerde de, Whatsapp’ın görüntülü görüşme özelliği hakkında çalışmalara başladığını görebiliyoruz.

Çeviri sisteminde bazı cümleler, görüntülü görüşme hakkında. Yayınlanan görsellere bakar ve yorum yaparsak, Whatsapp uzun zamandır geliştirme aşamasında olduğu bu sistemi bitirdi, ancak farklı ülkelerde kullanımı konusunda çeviriler yapıyor. Görüntülü görüşme özelliğinin bu yıl sonuna kadar kullanıcıların kullanıma sunulacağı söylentileri giderek artmaya başladı. Yayınlanan görsellerin yanı sıra, çeviri yapan ekiplerin konu hakkında çevirilere başlaması da bu söylentileri doğrular nitelikte.
whatsapp görüntülü görüşme özelliği 2

Görüntülü Görüşme Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Whatsapp görüntülü görüşme özelliği ile şirket özellikle de Microsoft’un satın aldığı Skype’a ve diğer video arama yapabilen uygulamalara rakip olmuş olacak. Böylelikle rekabet ortamı daha da artmış olacak. Şu anda özelliğin ne zaman geleceği hakkında herhangi bir resmi açıklama yok. Ancak özellik sene sonuna kadar gelirse, Whatsapp’ın aktif kullanıcı sayısında ciddi derecede bir artış olacaktır diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.