Ana sayfa Uygulama Whatsapp Güncel Konum Paylaşma Getiriyor!

Whatsapp Güncel Konum Paylaşma Getiriyor!

PAYLAŞ
Whatsapp Güncel Konum Paylaşma Getiriyor!

iOS işletim sisteminde yer alan özellik, Whatsapp ile beraber diğer cihazlara da geliyor. Yeni güncelleme ile Whatsapp Güncel Konum Paylaşma Getiriyor!

Son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile adından söz ettirmeye devam eden Whatsapp, yeni bir güncelleme daha yayınladı. Whatsapp’ın Facebook tarafından satın alınması ile beraber sayısız yenilik karşımıza çıkmıştı. Bu yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Güncel Konum Paylaşma özelliğine dair geçtiğimiz günlerde sızıntılar olmuştu.

iPhone modellerinde karşımıza çıkan ve kişilerin birbirinin konumunu takip edebildiği özellik, artık Whatsapp’da. Android ve iOS sürümlerinde teste başlanan bu özellik ile beraber mesajlaşan kişiler, konumlarını canlı olarak paylaşabilecek. Ayrıca konum paylaşımı sonrasında ise, kaç dakika aktif olacağını da seçebilecek.

Whatsapp Güncel Konum Paylaşma Getiriyor!

Yeni gelmesi planlanan özelliğin görsellerinin ortaya çıkması ile beraber, detaylar da karşımıza çıkmaya devam ediyor. Whatsapp iOS uygulamasının 2.17.3.28 ve Android uygulamasının 2.16.399 beta sürümlerinde bu özelliğe yer vermiş durumda. Özelliğin gelmesi ile iOS işletim sistemindeki özellik Ekstra Whatsapp’a da gelmiş olacak.

Baktığımız zaman iOS 9 ile beraber konum bazlı takip yapılabiliyordu. Bu durumda iOS cihaz sahipleri konumları paylaştıkları kişileri canlı olarak haritada takip edebiliyordu. Ayrıca bu takibin ne kadar süre aktif olacağını da belirleyebiliyordu. iOS işletim sisteminde yer alan bu özellik, Whatsapp ile beraber diğer cihazlara da getirilmiş olacak.

Özellikle de yolculuk yaparken veya seyir halinde iki araçla birbirinizi takip ederken, bu özelliğin oldukça işe yarayacağını düşünüyoruz. Henüz beta testleri yapılan özellik, yeni gelmesi planlanan güncelleme ile karşımıza çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.