Ana sayfa Uygulama Whatsapp Kamera Arayüzü Değişti!

Whatsapp Kamera Arayüzü Değişti!

PAYLAŞ

Güncelleme üstüne güncelleme yapan popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp Kamera Arayüzü Değişti. Son güncelleme detayları haberimizde.

WhatsApp yeniliklerine devam ediyor. Son olarak yazı tipleri için değişik fontlar ekleyen WhatsApp, son güncelleme ile kamera arayüzünü değiştirme kararı aldı. Yazı fontlarında daha önceden bilindiği üzere kalın (bold), eğik (italic) ve üzeri çizik (tilde) eklenmişti. Bununla birlikte gelen dikkat çekici özelliklerden bir tanesi de hızlı cevap bildirim geldiği gibi cevap verebiliyorsunuz. WhatsApp’ın bunlar haricinde getirmiş olduğu yeni güncelleme de ilk olarak Android kullanıcıları faydalanabilecek. Daha sonra da iOS işletim sistemine gelecek.

Whatsapp Kamera Arayüzü Değişti!

Beta sürecinde olan Android kullanıcılarının yararlanacağı son güncellemede WhatsApp’ın kamera arayüzünde değişiklikler oluyor. Kamera arayüzünü materyal dizayna geçirecek WhatsApp’ta arayüzünde fotoğraf çekme butonu artık beyaz renkte olacak. Ekranın yan kısımlarında bulunan kamera değiştirme ve led flaş butonlarıda güncellemede yenilenecek. Fotoğrafları ve videoları çektikten sonra ekranın altlarında bulunan notlarda en alta indirilmiş.

Whatsapp Kamera arayüzü

Bir önceki sürümünde video çekerken çekim süresi sağ üst kısımda yer alıyordu. Yeni güncellemenin ardından çekim süresi artık tam ortada görünecek. Galeriden fotoğraf veya video gönderirken de güncellemenin getirmiş olduğu yenilikleri göreceksiniz. Yeni güncellemeden sadece Android Beta kullanıcıları faydalanabiliyor. Güncelleme getirirken tam olarak tek bir işletim sistemine değilde bütün işletim sistemine uyarlanmış bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkılsa daha mantılı olur.

Whatsapp beta kullanıcısı olmak ve güncellemeleri herkesten önce yüklemek isterseniz şuradaki Google Play linkine tıklamanız yeterli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.