Ana sayfa Uygulama Whatsapp Mention Özelliği Geldi!

Whatsapp Mention Özelliği Geldi!

PAYLAŞ
Whatsapp Mention Özelliği Geldi

Geçtiğimiz günlerde yeniliklerle karşımıza çıkacağını duyuran Whatsapp Mention Özelliği Geldi! Whatsapp Mention Özelliği nasıl kullanılır? İşte detayları.

Her geçen zaman daha yeni özelliklerle karşımıza çıkan Whatsapp’a yeni güncelleme geldi. iOS ve Android cihazlara gelen güncelleme ile Whatsapp Mention Özelliği Geldi! Yeni güncelleme Whatsapp’daki bir çok karışıklığı giderirken aynı zamanda daha etkin iletişim kurmayı sağlamayı amaçlıyor. Güncelleme detaylarına bakacak olursak ;

Her güncellemesiyle daha iyi bir mesajlaşma kullanımı sunan Whatsapp, geçtiğimiz saatler de 2.16.281 güncellemesiyle karşımıza çıktı. Güncelleme ile beraber özellikle mesajlaşma içerisinde bir çok yenilik getirildi.

Whatsapp Mention Özelliği Geldi!

Kullanıcıların merakla beklediği bu güncelleme de grup sohbetlerine Mention özelliği geldi. Kısaca özellikten bahsetmek gerekirse bu zamana kadar bir çok sosyal platformda karşımıza çıktı aslında. Facebook’da ki Mention özelliği ile “@” işareti koyduktan sonra arkadaşlarınızı seçip bildirim gönderebiliyor, durum paylaşırken veya fotoğraf gibi şeyler paylaşırken arkadaşlarınızın da yer almasını sağlayabiliyordunuz.

Whatsapp Mention Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook, İnstagram ve daha bir çok platformda karşımıza çıkan Mention özelliği Whatsapp’da şu an için sadece Grup sohbetlerinde kullanılıyor.

Whatsapp Mention Özelliği Geldi

Yani örneğin 4 kişilik bir Whatsapp grubundasınız. @KişininAdı şeklinde yazdıktan sonra mesaj yazarsanız yollamış olduğunuz kişiye Mention gidiyor. Hem mesajınızdan daha hızlı haberdar oluyor, hem de iletişim kopukluğunun önüne geçilmiş oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.