Ana sayfa Uygulama WhatsApp Skype İle Arama Özelliği

WhatsApp Skype İle Arama Özelliği

PAYLAŞ

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a sesli arama özelliği beklenen bir gelişme. Bugün ortaya çıkan bir gelişmeye göre WhatsApp’a Skype ile arama özelliği eklenecek. Yani WhatsApp sesli aramaları Skype ile yapacak. Skype altyapısını kullanacağı tahmin edilen WhatsApp’ın bu özelliğine ilişkin bazı kodlar ortaya çıktı. “Call via Skype” satırının yer aldığı görsele aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ancak bu özellik ikinci bir sesli arama özelliği mi henüz bilinmiyor. Sesli çağrı konusunda WhatsApp kendi altyapısını kullanabilir diğer yandan da Skype ile eşzamanlı çalışabilir. Yani hem Skype aramalarını hem de telefon görüşmesi gibi sesli çağrıyı WhatsApp içerisinden yapabiliriz. MakTekBlog tarafından yayınlanan görseldeki kaynak kodlarında “Call via Skype” satırı açıkça görülebiliyor. Yani bir çeşit WhatsApp ve Skype entegresyonu söz konusu olduğu kesin. WhatsApp sesli arama özelliği konusundaki gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

WhatsApp Call via Skype
WhatsApp Skype ile Arama Özelliği

 

Diğer yandan ortaya çıkan bazı bilgilere göre de WhatsApp’ın araç modu özelliği sunacağı dedikoduları var. Araç kullanırken daha kolay kullanılabilecek bir arayüz olacağı yönünde bilgiler var ancak henüz netlik kazanmış değil.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.