Ana sayfa Uygulama WhatsApp Web Duyuruldu : Tarayıcıdan WhatsApp Kullanmak Mümkün!

WhatsApp Web Duyuruldu : Tarayıcıdan WhatsApp Kullanmak Mümkün!

PAYLAŞ

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni servisi WhatsApp Web’i duyurdu. Böylelikle tarayıcı üzerinden WhatsApp kullanmak, yani bilgisayarınızdan WhatsApp kullanmak artık mümkün. Gün boyu bilgisayar başındayken, WhatsApp için akıllı telefonunuzu elinize almanıza gerek yok. İnterete bağlı bir bilgisayar olduğu sürece WhatsApp Web’i bilgisayardan kullanabileceksiniz.

Uzun zamandır bir ihtiyaç olan bilgisayardan WhatsApp kullanmak WhatsApp Web ile mümkün oldu. Android, Windows Phone, BlackBerry, BlackBerry 10 ve Nokia S60 işletim sistemlerinde kullanılıyor. Kullanmak için WhatsApp uygulamasını açarak ardından WhatsApp Web’i seçmeniz gerek. Daha sonra WhatsApp Web servisini tarayıcınızdan açarak ekranda çıkan QR kodunu, WhatsApp uygulasına okutmanız gerekir. Hepsi bu kadar, ardından bilgisayarınızdan WhatsApp’a girebiliyor ve mesajlaşabiliyorsunuz.

Şimdi burada ilk önemli nokta tarayıcının Google Chrome olması. Google Chrome’a özellikle dikkat çekilmiş. Diğer tarayıcılara destek verilip verilmeyeceği şimdilik belirsiz. Bir diğer nokta eğer WhatsApp Web kullanırken, telefonunuzun internet bağlantısı kesilirse, artık tarayıcı üzerinden de kullanamıyorsunuz.

whatsapp-web-qr-kod

WhatsApp Web’i kullanmak için en güncel WhatsApp sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Ancak servis şuan kullanılamıyor. Henüz Türkiye için yayınlanmamış olabilir. Bu servisi iOS’ta kullanmak henüz mümkün değil.

WhatsApp Web’e hemen buradan ulaşabilirsiniz. Bu bilginin paylaşıldığı WhatsApp blog yazısına ise hemen aşağıdan kaynak bölümünden ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.