Ana sayfa Rehber WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

PAYLAŞ

Bugün duyurulan WhatsApp Web’in nasıl kullanıldığını anlatacağız. Google Chrome yani tarayıcı üzerinden WhatsApp’a nasıl girilir? WhatsApp Web üzerinden nasıl sohbet edilir, nasıl yapılır detaylarıyla birlikte sizlere aktaracağız. WhatsApp Web’in ekran görüntüleriyle nasıl kullanıldığını anlatacağız.

Bize gerekenler WhatsApp yüklü bir Android, WindowsPhone, BlackBerry veya Nokia S60 kullanan bir telefon, Google Chrome tarayıcıya sahip bir bilgisayar. Devamı aşağıda!

Bir süredir söylenti olarak internette kendine yer bulan “bilgisayardan WhatsApp kullanmak” artık gerçek oldu. Google Chrome yüklü ve internet erişimi olan bir bilgisayarınız varsa WhatsApp Web’i kullanabilir, telefonunuzu bir kenara atabilirsiniz. Ancak WhatsApp Web henüz iPhone’larda yani iOS işletim sisteminde kullanılamıyor. Şimdi adım adım anlatıyoruz.

Nasıl Kullanılır?

1- WhatsApp Web’i kullanmak için en güncel WhatsApp sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Eğer telefonunuzda hala bir WhatsApp güncellemesi görünmediyse, telefonu kapatıp açarak güncellemeyi Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

2- WhatsApp’ı güncelledikten sonra açıyoruz. Sağ üstte yer alan Ayarlar sekmesinin altındaki WhatsApp Web‘e dokunuyoruz ve telefonumuzun kamerasını açıyor.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

3- Bu aşamadan sonra bilgisayara geçiyoruz ve buradaki WhatsApp Web bağlantısına tıklıyoruz. Bu saydanın solunda yer alan QR kodu yani kare kodu kameraya okutuyoruz. İşte hepsi bu kadar!

4- Aşağıdaki ekran görüntüsünü gördüyseniz, WhatsApp Web’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Son bir adım olarak aşağıdaki ekran görüntüsünde sol üstte yer alan “Masaüstü bildirimlerini aç” linkine tıklarsak Google Chrome tarayıcı izin vermemizi isteyecektir. “İzin ver” butonuna tıkladıktan sonra artık WhatsApp’a gelen mesajlarınız Google Chrome tarayıcı üzerinden görünebilir hale gelir.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web şimdilik Android, BlackBerry, Windows Phone ve Nokia S60 işletim sistemlerinde çalışıyor. iPhone’da WhatsApp Web kullanmak henüz mümkün değil. Ancak ilerleyen dönemlerde WhatsApp Web güncellemesi gelebilir. İyi mesajlaşmalar!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.