Ana sayfa Uygulama WhatsApp’a Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor!

WhatsApp’a Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor!

PAYLAŞ

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a Görüntülü Görüşme Özelliği Geliyor! Whatsapp Görüntülü görüşme Detaylar haberimizde!

WhatsApp görüntülü görüşme özelliği nihayet uygulamaya ekleniyor. Mesajlaşma uygulaması olarak gelen WhatsApp’a beklenen görüntülü görüşme özelliği Beta kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın bir eksiği olarak nitelendirilen görüntülü görüşme özelliği nihayet geliyor. Ücretsiz sesli arama özelliğinin gelmesi çok konuşulmuştu. Hatta bazı operatörler bundan hiç memnun olmamıştı. Yeni özellik üzerinde çalışmalar yoğun bir şekilde sürerken beta kullanıcılarının kullanımına sunuldu bile.

WhatsApp, beklenen yeni özelliği diğer kullanıcılar için biraz ertelemiş durumda. İlk çıktığı zamanlarda sadece yazılı mesaj ve fotoğraf gönderme özelliği bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Uygulamaya en son ücretsiz sesli arama özelliği dahil olmuştu. Şimdilerde ise görüntülü arama özelliği ekleniyor. Bir dönem Viber uygulamasının yaptığı işlevler artık WhatsApp’ta yer alacak.

Yeni yeni özellikler getiren uygulama tüm iletişim operatörlerine rakip olmaya devam ediyor. Görüntülü görüşme özelliği ise bir yıla yakın bir süredir dillerden düşmüyordu. Bu söylentiler WhatsApp’ın görüntülü görüşme özelliğini bazı beta sürüm kullananlara sunmasıyla birlikte netlik kazandı. Kullanıma sunulmasının ardından merakla bekleyiş sürerken uygulamadaki özellik tekrar kaldırıldı. Yeni özelliği bir süre denedikten sonra tekrar kullanımdan kaldıran WhatsApp, yeniden görüntülü görüşme ile gündemlere geldi.

Whatsapp görüntülü arama

WhatsApp Görüntülü Görüşme Özelliği Yakında Geliyor

6 aya yakın bir süredir bu özellik üzerinde yoğunlaşan WhatsApp, yeni özelliği beta kullanıcılarının kullanımına yeniden sunmasıyla birlikte duyurmuş oldu. Bazı beta kullanıcıları (2.16.80 sürümü) Video Araması olarak adlandırılan bu yeni özelliğin telefonlardaki mesajlaşma uygulamasına eklendiğini ve küçük değişikliklerin olduğunu ifade ettiler. 6 ay öncesinde kullanıma sunulan ancak tekrar kapatılan sürümden farklı olarak geri dönen Video Araması, denem olarak beta kullanıcılarında bulunacak. Ardından tüm WhatsApp kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Bu yeni özelliği ile artık ücretsiz video arama sayesinde tüm operatörlerin işini zorlamayı hedefliyor.

Uzun bir zamandır sesli arama ile kullanıcıların hizmetinde bulunan WhatsApp, video arama özelliğini son güncellemesine opsiyon olarak eklese bile arama yapılmak istendiğinde kullanıcılar Video arama şu an kullanılamıyor yazısıyla karşı karşıya kalıyorlar. Bu hizmet ise şimdilik bazı kullanıcılar tarafından test aşamasında devam ediyor. Zaten sesli arama özelliğinin ilk geldiği zamanlarda da uygulamaya ağırdan yavaş yavaş eklenmişti. Aynı süreç şimdide yaşanacak gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.