Ana sayfa Yazılım WhatsApp’a Görüntülü ve Sesli Görüşme Özelliği Ekleniyor

WhatsApp’a Görüntülü ve Sesli Görüşme Özelliği Ekleniyor

PAYLAŞ

Facebook tarafından oldukça yüksek bir rakama satın alınan WhatsApp’ta ilk değişiklikler geliyor. Şimdiye kadar sadece mesajlaşma üzerinden iletişime olanak tanıyan WhatsApp’a yeni özellikler eklenecek. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan satışla ilgili haberi sizlere WhatsApp Artık Resmen Facebook’un başlığında iletmiştik. İlk etapta bir değişiklik beklenmiyordu ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre WhatsApp, yeni güncelleştirme için hazırlanıyor.

Dünya genelinde 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunan popüler mesajlaşma servisi WhatsApp’a görüntülü ve sesli görüşme özelliği ekleniyor. Facebook’un kendi mesajlaşma sisteminde zaten sunduğu görüntülü görüşme özelliği Skype tarafından destekleniyordu. Yeni serviste şimdilik herhangi bir Skype ortaklığı söz konusu değil. Yapılan bu yeni çalışmalarla belki Facebook’un görüntülü görüşme özelliği de Skype’dan ayrılabilir.

whatsapp-facebook

Tasarımsal anlamda şimdilik köklü değişikliğe ilişkin bir bilgi yok ancak detaylar arasında, eklenecek olan sesli görüşme özelliği ile birlikte, yapılan görüşmeleri telefon hafızasına kayıt edebileceğimiz bilgisi yer alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.