Ana sayfa Uygulama Whatsappa Yeni Gelen Özellikler Paketinizi Bitirebilir!

Whatsappa Yeni Gelen Özellikler Paketinizi Bitirebilir!

PAYLAŞ

Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması Whatsappa Yeni Gelen Özellikler Paketinizi Bitirebilir işte whatsapp için mobil veri ayarları.

Geçtiğimiz günlerde Android platformunda yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkan Whatsapp, yeni özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Her ne kadar uygulama içerisinde yeni özellikler karşımıza çıksa da, uygulamanın bu güncellemesinde, belge, lokasyon, bağlantı paylaşımı gibi yenilikler çok fazla mobil veri harcamasına sebep oluyor.

Özellikle Whatsapp’ı Mobil GSM şirketinin interneti üzerinden kullanıyorsanız bu özellikleri Mobil veri kullanımında iken kapatmanızı öneririz. Medyayı otomatik indir özelliğine girip, burada yer alan fotoğraf, video, sesler, belge indirmeyi, Wi-Fi seçersek bu sorun ortadan kalkıyor. Whatsapp üzerinden ses, video ve görüntü paylaşabiliyorduk. Yapılan son güncelleme ile beraber belge, bağlantı ve lokasyon paylaşımlarının daha aktif bir şekilde karşımıza çıkması sonucunda mobil internet paketlerimizin bir çoğunu Whatsapp’da harcadığımızı gördük. Bunu çözmek adına, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz ;

Adım 1 Whatsapp uygulamasını açın ve daha sonrasında ayarlara giriş yapın.
Adım 2 Ayarlara giriş yaptıktan sonra Veri Kullanımı sekmesini göreceksiniz. Buraya giriş yaparak veri kullanımlarında hangilerinin Wi-Fi hangilerinin ise mobil üzerinden indirilmesini istiyorsanız burada seçim yapmalısınız.

medyaaaÖnerilen ayarlar : Eğer Whatsapp’ı Mobil veri üzerinden daha fazla kullanıyorsanız size tavsiyem burada yer alan görüntü, video, belge, seslerin sadece Wi-Fi üzerinden otomatik indirilmesini seçin. Böylelikle mobil veri kullanımınızı en aza indirirsiniz.

Adım 3 Whatsapp’da sıklıkla arama yapıyorsanız Düşük Veri Kullanımını seçerek, ses kalitesini düşürebilirsiniz. Bu da veri kullanımını azaltan ayarlamalardan birisidir.

medya2

Whatsappta arama ayarlarını düşük veri kullanımı yaparsanız veri miktarının düşmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle Mobil verinizin bitmesini azaltabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.