Ana sayfa Uygulama Whatsapp’a Çok Beklenen Gizlilik Güncellemesi Geliyor

Whatsapp’a Çok Beklenen Gizlilik Güncellemesi Geliyor

PAYLAŞ

Kullanıcıların bu zamana kadar ettiği şikayetler nihayet çözüme kavuşturuluyor.  Whatsapp’a Çok Beklenen Gizlilik Güncellemesi Geliyor.

Facebook’un whatsapp’ı satın alması ile beraber birçok yenilik kullanıcıların karşısına çıktı. Baktığımız zaman en son yaklaşık 1 ay öncesinde kullanıcılarından aldığı ücreti kaldırarak tamamen ücretsiz olan whatsapp’da daha sonrasında ise görüntülü görüşme haberleri yayıldı. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, bu zamana kadar birçok kullanıcının şikayetine rağmen, gizlilik sorunuyla karşı karşıyaydı. Whatsapp’a uzun zamandır kullanıcıların beklediği bir güncelleme gelebilir.

İstemeseniz bile numaranızı ekleyen kişiler fotoğrafınıza ve durumunuza ulaşabiliyordu. Bu konuda bu zamana kadar hiçbir güncelleme yapmayan dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp, artık kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine gizlilik konusunda bir takım güncelleme yapmayı planlıyor. Kullanıcıların en büyük şikayeti, numaranızı vermediğiniz bir kişi numaranızı başkasından bulduğunda eklediği zaman, haberiniz olmadan, sizin onayınız olmadan iletişim kurabiliyordu.

Whatsapp buna karşılık gizlilik güncellemesi yapmayı planlıyor. Özellikle son zamanlarda birçok insanın sanal tacize uğraması sonucu, önce Facebook’ta şimdide Whatsapp’da bir takım güncellemeler bizleri bekliyor olucak. Whatsapp’ın gizlilik anlamında yapacağı güncellemeler sonucunda artık haberiniz olmadan sizi ekleyen, cevap vermediğiniz halde sizinle iletişim kurmak isteyen kullanıcılar Whatsapp’dan engellenecek. Uygulamaya kayıt olan insanların telefon numaraları üzerinden engelleme işlemi yapıcak olan Whatsapp’ın özellikle sanal tacizciler konusunda tavrı ise gayet net. Telefon numaralarını engelleyecek olan whatsapp, ahlaksız içerik paylaşan, spam yapan kullanıcıları uygulamadan kalıcı olarak engelleyeceğini belirtti. Uygulama içerisinde kalıcı olarak engellenen kullanıcılar uygulamayı farklı telefon numarası üzerinden kayıt olunmadığı sürece kullanamayacak.

Kısa zaman sonra yapılacak olan gizlilik güncellemesinin ardından sanal tacizcilerin önüne geçilmesi ve Whatsapp kullanıcıların uzun zamandır ettiği şikayetlerin de çözüme kavuşturulması planlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.