Ana sayfa Uygulama WhatsApp’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Artıyor

WhatsApp’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Artıyor

PAYLAŞ

Geçtiğimiz aylarda mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Facebook tarafından satın alınmıştı. WhatsApp’ın kullanıcı sayısı ve genel durumu şu sıralarda merak konusu. Görünen o ki bu devir teslim faydalı oldu ve WhatsApp’ın kullanıcı sayısı günden güne artıyor.

Ağustos 2014‘e baktığımızda uygulamayı kullanan aylık 600 milyon aktif kullanıcı vardı ve bugün, Ocak ayında bu rakam 700 milyona yükselmiş durumda. Facebook bu gelişmeden nasıl faydalanacak, Facebook Messenger ile bir birleşme söz konusu olacak mı bilmiyoruz ancak WhatsApp’ın kurucusu Jan Koum bu artışla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bugün, WhatsApp’ın aylık 700 milyon aktif kullanıcıya erişmesinden ötürü mutluyuz. Ek olarak, kullanıcılarımız hergün birbirine 30 milyarın üzerinde mesaj gönderiyor. Bu yükselen grafiklerle beraber, 2015’te herkese daha iyi bir WhatsApp deneyimi sunmak istiyoruz”.

İlginizi çekebilir : Android için 5 adet en iyi mesajlaşma uygulaması

whatsapp-aylik-700-milyon-kullaniciya-ulasti

WhatsApp’ın en büyük rakibi Viber‘in önüne geçmek için uygulamayı bilgisayarlara da getireceği son günlerin konuşulan konulardandı. Bir diğer gelişme ise artık neredeyse kesinleşen yeni bir özellik. WhatsApp sesli görüşme özelliği son dönemlerin en konuşulan konusu. Bu konu hakkındaki gelişmeleri WhatsApp Skype İle Arama Özelliği başlığında aktarmıştık. Sizin düşünceleriniz neler?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.