Ana sayfa Uygulama WhatsApp’ın Tasarımı Değişti : WhatsApp Material Design

WhatsApp’ın Tasarımı Değişti : WhatsApp Material Design

PAYLAŞ

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, tasarımını değiştirdi. WhatsApp version 2.12.38 ile birlikte materyal tasarıma (material design) kavuştu. Bir süredir Google’ın savunduğu tasarıma geçen WhatsApp, bu sayede Facebook Messenger ile benzerliğini artırmış oldu. Tasarım değişikliği akıllara bazı soruları getiriyor.

Facebook tarafından satın alınan WhatsApp’ın Facebook ile entegre çalışacağı bir süredir söylenti şeklinde yayılıyordu. Bu tasarım değişikliği ile birlikte WhatsApp’ın Facebook entegrasyon sürecinin başladığını söyleyebiliriz. Bir süre önce sesli görüşme özelliğine kavuşan WhatsApp, bu tasarım anlayışı ile birlikte değişikliklere hız kesmeden devam ediyor. Yeni WhatsApp’a ait ekran görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp’ın 2.12.38 sürümüne sahip olmak için direkt olarak WhatsApp’ın resmi internet sitesine girerek .apk dosyasını indirmeniz gerekiyor. Yani bu güncelleme Google Play Store’da yer almıyor. Tabii bu .apk dosyasını telefonunuza kurabilmek için cihazınızın Ayarlar menüsünden “Bilinmeyen Kaynaklar” kutucuğunu işaretlemeniz gerekiyor. Böylece .apk dosyalarını kurabiliyorsunuz.

2 YORUMLAR

 1. Bence o eski sığ tasarımdan modern kolay ve basit görüntüye sahip yeni material design’a geçmesi çok iyi olmuş.Böylelikle hem güzel bir görüntü hemde kullanışı artabilir ve rakiplerinide tasarım açısından geçebilir.

 2. Hayatımda gördüğüm en sallama çizgileri ve renkleri alıp birleştirip adına da “material design” diyip tüm dünyaya kakalamak istiyorum.

  Material design deniyor ama ortada dizayn namına birşey yok. Aslında yapılan androidin şişme ve hantallaşmasını light arabirimler ile çözme çabası.

  En son iOS ortamındaki YouTube uygulamasının güncellenmesi ile tanıştım bu tasarımla.

  Daha önce her istediğini tek tıkla yapılabilen işlemler gitti 2 veya çok tıklama işe yapılabilir oldu bu dizayn sayesinde!

  Şimdi bu material design ın nesi kullanışlı?

  Android komplike arabirimleri kaldıramıyor arkadaşlar bu bir gerçek maalesef.

  Bugün bizzat şahit oldum, alınanı bir ayı doldurmamış Samsung S6 Edge plus ın GSM işe konuşurken aynı anda whatsapp ta şişe şişe takılmasına şahit oldum.

  Bu cihaz 8 çekirdekli, 4GB RAM li cihaz, gel gör ki işletim sistemi düzgün kodlanmamış. Sonuçta Java hantallığını heryerinde hissediyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.