Ana sayfa Uygulama WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı İptal Etmek!

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı İptal Etmek!

PAYLAŞ
WhatsApp'ta Gönderilen Mesajı İptal Etmek

Yeni yıla yakın bir zamanda son Whatsapp bombası beta testlerinde ortaya çıktı! WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı İptal Etmek Artık Mümkün! İşte detaylar.

Son zamanlarda güncellemeleriyle sık sık gündeme gelen Whatsapp yepyeni yenilikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde beta testleri sırasında bir kullanının rastladığı özelliğe bakılacak olursak Whatsapp, kullanıcılar arasındaki yanlış anlaşılmaları veya iletişim sorununu ortadan kaldırmak istiyor.

Biliyorsunuz ki Whatsapp’da bir mesajı yanlışlıkla bile göndermiş olsanız geri almak mümkün olmuyor. Bu durum bu zamana kadar fazlasıyla tepki çekti. Kullanıcılardan gelen geri dönüş sonrasında Facebook şirketindeki Whatsapp ekibi konuya el attı. Hatta yeni beta testlerinde bu ortaya çıkan yeni özellik sayesinde artık istenmeden gönderilen mesajları iptal etmek mümkün olabilecek.

WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı İptal Etmek

Özellikle de sosyal medya da Whatsapp‘tan yanlışlıkla atılan ve bir daha geri dönüşü olmayan mesajları görmüşsünüzdür. Bu duruma çözüm olarak getirilecek güncelleme ile, artık Whatsapp’tan gönderilen mesajları iptal etmek mümkün hale gelecek. Nasıl olacak peki? diye soranlarınız mutlaka vardır.  Hemen cevaplayalım.

Görüntülü arama özelliği sonrasında kullanıcı sayısını arttıran Whatsapp’a yeni gelen güncellemenin işleyişi oldukça basit aslında. Uygulama içerisinde yanlışlıkla gönderdiğiniz mesaja basılı tuttuğunuz da bu mesajın hemen üstünde Revoke butonu yer alacak.

Revoke butonuna tıkladıktan sonra gönderdiğiniz mesaj iptal edilecek. Böylelikle özellikle de mesaj gönderdiğiniz kişi bu mesajınızı görmediyse, belkide bir çok olumsuz durumun önüne geçilmiş olacak. Böylelikle WhatsApp’ta Gönderilen Mesajı Geri Almak mümkün olacak.

İşleyiş olarak mantıklı ve bir o kadar da pratik olan Whatsapp istenmeyen mesajları iptal etme güncellemesi ilk olarak iOS kullanıcıları olmak üzere, daha sonrasında diğer platformlarda güncellenecek. Güncellemenin ne zaman yapılacağı konusunda henüz netleşmiş bir tarih yok. Ancak beta testlerine bakarsak, 2017 yılında sürpriz bir güncelleme ile kjarşımıza çıkması muhtemel diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.