Ana sayfa Android Whatsapp Arkadaşlarınızı Takip Eden Uygulama : WhatsStats

Whatsapp Arkadaşlarınızı Takip Eden Uygulama : WhatsStats

PAYLAŞ

Whatsapp için bu zamana kadar birçok uygulama yapıldı. Bunlardan biriside Whatsapp Arkadaşlarınızı Takip Eden Uygulama : WhatStats uygulaması

Uzun zamandır kullanıcıların karşısına farklı farklı yenilikler ile çıkan Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’da yenilik üstüne yenilik geliyor. Facebook’un satın alması ile beraber 3. parti uygulamalara sunduğu desteğinde arttığı Whatsapp ile beraber bir çok uygulama da kullanılıyor. Bu uygulamalar arasında en dikkat çekeni hiç şüphesiz WhatsStats isimli uygulama. Bu uygulama, kişilerimizi daha yakından takip etmemiz için geliştirilen yardımcı bir WhatsApp uygulaması ve WhatsApp tarafından sunulan yasal kaynakları kullanmakta.

Whatsapp için bu zamana kadar birçok uygulama geliştirildi, geliştirilen uygulamalar Google Play’de yer aldı. Whatsapp için geliştirilen uygulamalar arasında yer alan WhatsStats isimli uygulamala listenizde yer alan kişileri takip ediyor ve sizlere bu kişilerin aktivitelerini görmenizi sağlıyor. Böylelikle hangi kişinin kaç dakika online olduğuna, ne zaman çevrimiçi olup ne zaman çevrimdışı olduğuna kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda whatsapp için geliştirilen uygulamalardan olan WhatsDog’da bu işlevde kullanılıyordu. Ancak uygulamanın birçok açığı vardı ve detaylı analiz vs. yapamıyordu. Yapımcılar bu yüzden uygulamayı Google Play‘den kaldırmıştı. WhatsStats geçen yıl piyasaya sürülen WhatsDog’a göre daha gelişmiş bir uygulama. 

WhatsStats uygulaması ile birlikte;

  • Online Geçmişi
  • Durum Mesajı Geçmişi
  • Profil Fotoğrafı Geçmişi
  • Son Görülme Tarihi
  • Bugün Toplam Çevrimiçi Süresi

Yukarıdaki bilgilere kolayca ulaşabiliyoruz. 

Whatsapp Listenizdeki Kişileri Takip Eden UygulamaAndroid kullanıcıları, Google Play üzerinden uygulamayı indirebilirler fakat iOS kullanıcıları için uygulama mevcut değil. Bunun sebebine baktığımız zamanda, Apple’ın 3. parti uygulamaları hiçbir şekilde desteklemediği olarak söyleyebiliriz. WhatsStats uygulamasının çalışması için tek bir şart var: Kontrol edeceğiniz kişinin profil fotoğrafı ve durum bilgisi herkese açık olması gerekiyor. Google üzerinden yapılan yorumlarda uygulama içinde 5 TL bağış istendiğinden şikayetçi olunmuş. Yetkililerin yaptığı açıklama ise şu şekilde; “Bağış yapmanız zorunlu değil, bağış yapmak size bir ayrıcalık tanımaz. Uygulamada günlük kontenjan limiti 15.000 kişi, kontenjanda yer olduğu sürece bağış ekranı gelmez.” Cümleden de anladığınız üzere uygulamaya ücret ödemek herhangi bir ayrıcalık tanımıyor. Ancak kontenjanı geçtiğiniz zaman, bu ücreti öderseniz kullanım devam edicektir.

Bu uygulamayı  şirketler personellerinin takibi için bu uygulamayı kullanmak isterse, ortaya çıkan durum kimseyi memnun etmeyecektir. Lakin, yakın zamanda WhatsStats uygulamasına şirketler için üyelik oluşturma gelebilir. WhatsStats uygulamasını indirmek isteyen olursa BURADAKİ linke  tıklayarak, Google play üzerinden indirebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.