Ana sayfa Bilgisayar Windows 10 Creators Update ile Gelen Özellikler ve Detaylar!

Windows 10 Creators Update ile Gelen Özellikler ve Detaylar!

PAYLAŞ
Windows 10 Creators Update ile Gelen Özellikler ve Detaylar!

Windows 10 Creators Update Özellikleri ve Detayları bu haberimizde sizin için derledik. İşte Windows 10 Creators Update ile Gelen Özellikler ve Detaylar!

Microsoft, Windows’un sevilen sürümü olan Windows 10’a yepyeni bir sistem güncellemesi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Son zamanlarda yayınlanan Windows güncellemelerine baktığımız zaman, artık güncellemeler farklı isimlerle karşımıza çıkıyor.

Yeni güncellemenin “Windows 10 Creators Update” ismiyle tanıtılması sonrasında kullanıcılar bir çok soruya cevap aramak istedi. Bu güncelleme de neler karşımıza çıkacak? Windows 10 Creators Update ne gibi artıları var? Bu güncellemeyi neden yüklemeliyim? gibi sorular sorulmaya başladı. Her ne kadar güncellemeye dair çok fazla detay verilmese de, Microsoft Türkiye tarafından yayınlanan bilgilerebakacak olursak, yaratıcılığını konuşturanlar için bu güncellemenin ayrı bir önemi olacak.

Windows 10 işletim sistemine, 3 boyutlu ve aynı zamanda karma gerçeklik kabiliyetini sağlayacak güncelleme merakla bekleniyordu. Güncellemeye dair detaylar yavaş yavaş gelmeye başladı. Bu güncellemenin en önemli özelliğine geçecek olursak, ilk defa bir Windows sürümünde, 3B yazdırma, tarama, paylaşma özelliğine yer verilecek.

Windows 10 Creators Update ile Gelen Özellikler ve Detaylar!

Güncelleme detaylarını merak edenler için gelin hep beraber detaylara göz gezdirelim. Ve Wİndows 10 Yaratıcılık güncellemesi ya da diğer adıyla, Windows 10 Creators Update‘in neden önemli olduğunu konuşalım.

Güncelleme yayınlandıktan çok kısa bir süre içerisinde kullanıcılar tarafından eleştiriler almaya başladı. Ancak bu eleştirilere baktığımız zaman bir çok sürüme göre oldukça olumlu yorumlar gelmeye başladı. Güncellemenin çok boyutlu olması, hem performans hem de farklı işlevlere sahip olması, güncellemenin en temel özellikleri arasında.

Tasarımcıların, yaratıcı fikir sahiplerinin dikkatini çeken Windows 10 creators update güncellemesi

Merakla beklenen güncellemeye dair tüm detayları sizin için sıraladık. Creators – Yaratıcılık güncellemesine dair en dikkat çeken özellikler ve merak ettiğiniz sorular aşağıda yer alıyor.

Windows 10 Creators Update’in Dikkat Çeken Özellikleri

Bu güncellemeyi diğer güncellemelerden farklı kılan ana özellikleri sıralamak istiyorum. Lakin bakıldığı zaman bu güncelleme, Windows kullanıcılarının yüzünü güldürecek. Güncellemenin performans odaklı olması, ayrıca yeniliklere yer vermesi oldukça ilgi çekici. Windows 10 Creators Update Özellikleri oldukça merak ediliyordu.

Windows 10 Creators Update ile karşımıza çıkacak  özellikler, geleceğe zemin hazırlıyor diyebiliriz. Gelecekteki sanal gerçeklik sistemleri, aynı zamanda oyun platformlarının şekillenmesi, Windows 10’un yeni güncellemesi Creators Update’de farklı bir şekilde karşımıza çıkacak. Bu farklılıkları sıralamak istediğimiz şu şekilde maddelemek mümkün ;

 • 3D Büyük Önem Kazanıyor! Gelecekte insanlığın oldukça işine yarayacak 3 boyut, Windows 10 Creators Update’in ana özellikleri arasında. Güncelleme ile beraber Paint 3D programı karşımıza çıkarken, ekstra bir programa ihtiyaç duyulmadan karşımıza çıkıyor.
 • Paint 3D ile beraber 3 Boyutlu tarama, yazdırma, birleştirme özelliği.
 • 3D Dosya paylaşımı : 3D olarak taranan bir nesne veya objeyi diğer insanlarla paylaşmak oldukça kolay bir hale gelecek. Remix3D topluluğunda paylaşmanın daha basit hale gelmesi, Paint3D ve Remix3D uyumluluğunu gözler önüne seriyor.
 • Sanal gerçeklik : Sanal gerçeklik dünyasına Windows gözü ile bakabileceğiniz farklı yenilik ve özellikler güncellemeyle karşımıza çıkacak. Windows 10’da Sanal gerçekliğe çok büyük önem veriliyor. Bu anlamda oldukça iyi yatırımlar yapan Microsoft, yeni sürümde sanal gerçeklik konusunda yenilikler getirecek.
 • Canlı yayın yapma: Youtuber veya Twitch yayıncısı olduğunuzu düşünelim. Oyunlara bağlılığınız çok yüksek. Ancak farklı programlar kullandığınız zaman, bu programlar kasmalara veya donmalara sebebiyet verebiliyor. Ancak yeni güncelleme ile beraber canlı yayın yapma, turnuva düzenleme özellikleri geliyor! Böylelikle kolay bir şekilde canlı yayın yapabilecek, ayrıca destekleyen oyunlarda turnuva düzenleyebileceksiniz. Hem topluluk kitlenizle daha iyi iletişim kurabilecek, hem de birlikte zaman geçirebileceksiniz. Dolayısıyla izleyiciler sıkılmadan canlı yayınınızı takip edebilir hale gelecek.

  Güncelleme ile beraber dosya paylaşmak oldukça kolay ve hızlı bir hale gelecek.
 • Dosya paylaşmak oldukça pratik hale geliyor : Yeni güncellemenin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi, çok daha kolay dosya paylaşımının yapılıyor olması. Dosya paylaşmak istediğiniz de, dosyayı kişi kartına sürüklemeniz yetiyor. Böylelikle farklı sekmelere giriş yapmadan çok hızlı bir şekilde dosya paylaşımı yapabileceksiniz.

Windows 10 Creators Update’i Neden Yüklemeliyim?

Güncellemenin gerçekten oldukça geniş kapsamlı olduğunu yukarıdaki listeden görebilirsiniz. Listede sıraladıklarımıza bakarsak, 3 boyut, oyun deneyimi, sanal gerçeklik, hızlı dosya paylaşımı gibi farklı özellikler karşımıza çıkıyor.

Bu tarz güncellemeler aslında işletim sistemini daha farklı kılıyor. Birden fazla özelliğin aynı güncelleme altında getirilmesi, kullanıcılara farklı bir deneyim sunduğu gibi ayrıca bir çok farklılıkta karşımıza çıkartılıyor. İşletim sistemlerini en güncel sürüme yükseltmek, hem güvenlik, hem performans hem de yenilikler açısından oldukça önemli bir yere sahip. Dolayısıyla Windows 10’un yeni güncellemesini yükledikten sonra yukarıda sıraladığımız ve daha bir çoğuna ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere şunları aktardık;

 • Windows 10 Creators Update nedir?
 • Windows 10 Creators Update özellikleri Neler?
 • Creators Update’i neden yüklemeliyim?

Microsoft Türkiye tarafından, Türkiye de sadece 100 kişinin seçildiği Windows Elçisi programına dair detayları şuradaki haberimizde bulabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.