Ana sayfa Bilgisayar Windows 10 Güncellemesi Alacak Lumia Telefonlar

Windows 10 Güncellemesi Alacak Lumia Telefonlar

PAYLAŞ

Dün duyurulan Windows 10 güncellemesiyle birlikte Windows Phone ismi tarihe karışıyor. Peki hangi Lumia telefonlar Windows 10 güncellemesini alacak? Windows 10 güncellemesi alacak olan tüm Lumia telefonları haberimizde bulabilirsiniz. Hangi cihazlara gelecek?

Lumia kullanıyorsanız Windows 10 güncellemesinin hangi cihazlara geleceğini merak ediyor olabilirsiniz. Tüm platformları tek bir işletim sisteminde toplama iddiasında olan Microsoft, Nokia’yı satın alarak milyonlarca Nokia Lumia kullanıcısının ilgi odağı oldu. Nokia markasını taşıyan Lumia cihazlara güncelleme gelecek mi gelmeyecek mi? Windows 10 hangi Lumia cihazlara gelecek şimdi o telefonları açıklayacağız.

Microsoft‘un resmi internet sitesinde yayınlanan bir makalede Windows 10 hakkındaki sorular cevaplandı ve bu sorulardan bir tanesi de “Şimdi Lumia cihaz almalı mıyım?” oldu. Chris Weber tarafından soruya verilen cevap, aslında hangi Lumia cihazların Windows 10 güncellemesi alacağına ışık tuttu. Bazı modellerden orada bahsedildi ancak bahsedilmeyen modellerde var.

windows-10-guncellemesi-alacak-lumia-cihazlar

Chris Weber, bütçe dostu olan Lumia 435, güzel bir özçekim kamerası olan Lumia 735 ve Lumia 930 modellerinin Windows 10 OS güncellemesi alacağını söyledi. 2015 yılı boyunca Lumia 435, Lumia 735 ve Lumia 930 modellerinin destekleneceğini dile getirdi.

Buradan anlaşılması gereken ise yukarıda bahsedilen 3 modele yakın ve onlardan daha üst teknik özelliklere sahip olan Lumia telefonlar Windows 10 güncellemesini alacak. Yani Lumia 830 ve Lumia 1520 modellerinin de Windows 10 güncellemesi alacağını söyleyebilirsiniz. Hepsini toparlamak gerekirse ;

Hangi Lumia’lar Windows 10 Güncellemesi Alacak?

  • Lumia 435
  • Lumia 735
  • Lumia 930
  • Lumia 830
  • Lumia 1520

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.