Ana sayfa Bilgisayar Windows 10 Güncellemesi ile Project Neon Yeniliği!

Windows 10 Güncellemesi ile Project Neon Yeniliği!

PAYLAŞ
Windows 10 Güncellemesi ile Project Neon Yeniliği

Windows 10 kullanıcı arayüzünde önemli değişiklikler yapmaya hazırlanan Windows 10 Güncellemesi ile Project Neon Yeniliği!

Project Neon olarak bilinen yeni güncelleme de işletim sistemi ile ilgili değişiklikler bulunmazken ince ayarlar yapılarak Windows 10 geliştirilecek. MSPoweruser isimli web sitesi yayınladığı görüntülerin Windows 10’un yeni arayüzüne ait olduğunu iddia etti. Yeni arayüz ile birlikte Windows 7’de bulunan Aero Glass saydamlık efektleri kısmen geri geliyor ve efektlerin üzerine animasyonlar ekleniyor.

Windows 10 bilgisayarlarında şu anda kullanılmakta olan MDL 2 (Microsoft Design Language 2) Project Neon ile tarihe karışacak gibi duruyor. Project Neon ile uygulama arayüzleri daha çok Windows7 – Windows 8 dönemlerini hatırlatıyor.

Windows 10 Güncellemesi ile Project Neon Yeniliği

Yenilikler ile birlikte gelen “acrylic” tasarım bileşeni ile uygulamaların navigasyon menüleri bulanıklaştırılıyor ve kullanıcıların sadece uygulama üzerine odaklanması sağlanıyor. MSPoweruser web sitesine göre uygulamalar oldukça akıcı çalışıyor.

Project Neon’un tam versiyonu da hazır olduğunda Windows 10 Insider Preview kullanıcılarına öncelik tanınması bekleniyor. Project Neon ilk aşamalarda olduğu için zaman içerisinde değişikliklere uğrayacaktır. Project Neon tam versiyonu Nisan ayındaki Creators Update güncellemesinin ardından yayınlanması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.