Ana sayfa Windows 10 Windows 10 Hataları QR Kodlarla Daha Anlaşılabilir!

Windows 10 Hataları QR Kodlarla Daha Anlaşılabilir!

PAYLAŞ
Windows 10 Hataları QR Kodlarla Daha Anlaşılabilir!

Microsoft yeni Windows 10 işletim sistemi sürümünde mavi ekran hatasını da değiştirdi. Windows 10 Hataları QR Kodlarla Daha Anlaşılabilir! İşte detaylar.

Mavi ekran denilince ilk akla gelen Windows’un yeni güncellemesi ile nihayet mavi ekran hatası’da değişti. Windows yeni gelen güncellemeler ile mavi ekran hatasını değiştirmişler. Detaylar Haberimizde.

Windows 98’in ilk tanıtıldığı zaman mavi ekran hatası veren Windows, bugüne kadar birçok değişiklik ve güncelleme geçirdi. Gerek tasarımı gerekse içeriği üzerinde binlerce değişikliğe uğrayan Windows, günümüze kadar gelmeyi başardı. Birçok işletim sistemi olmasının yanı sıra Windows, hala üst sıralarda yerini koruyor.

Windows 10 Hataları QR Kodlarla Daha Anlaşılabilir!

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan Windows 10’da da kullanıcılar büyük hatalar ile karşılaştı. İlk gelen hatalardan olan mavi ekran hatasını bilmeyen kullanıcı yoktur diyebiliriz. Mavi ekranda yer alan hata kodu kullanıcıların sorununu daha kolay çözmesine aracılık ediyordu.

Bu sorun Windows’un son sürüm güncellemesinde yeniden karşımıza çıktı. Bugün en güncel sistemlerden Windows 10’da meydana gelen yeni hata kullanıcılar tarafından büyük şikayetler ile karşılandı. Son olarak yayınlanan yeni güncelleme ile kullanıcılar mavi ekran hatası ile karşılaştı. Üstelik yeni gelen güncellemede gelen mavi hata sorununun çözümü eskisi kadar kolay olmadı.

Windows’da bu duruma el atarak bugünlerde yeni bir sisteme geçiş yaptı. Windows 10 Mavi Ekran Hatasına QR Kod Desteği ile beraber kullanıcılar artık hataları daha kolay bir şekilde internette arayabiliyor. Bu da bir çok kullanıcının zamandan tasarruf etmesini sağlıyor.

Windows QR Kod Dönemine Geçti!

Windows 10 işletim sistemine geçen cihazlarda meydana gelen yeni mavi ekran hatasının çözümü için Windows hataya bir el attı. Windows “BAD_SYSTEM_CONFİG_İNFO” veya “KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR” hatası aldığımız zaman mavi ekrana düşüyordu.

Mavi ekran hatası aldığınız zaman ekranda bulunan kodu akıllı cihazlarınıza okuttuğunuzda sistem sizi otomatik olarak hatanın çözümünün yer aldığı sayfaya yönlendirecek. Çözüm odaklı olan QR kodlar konusunda Microsoft ileriye dönük adımlar atabilir. Lakin 2017 yılında Gizliliğe daha da önem veren firma, QR kodlarla farklı bir işleyişi karşımıza sunabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.