Ana sayfa Windows 10 Windows 10 için Oyun Modu Dağıtılmaya Başlandı!

Windows 10 için Oyun Modu Dağıtılmaya Başlandı!

PAYLAŞ
Windows 10 için Oyun Modu Dağıtılmaya Başlandı!

Microsoft merakla beklenen güncellemeyi, Insider program dahilinde kullanıcılara gönderdi. Windows 10 için Oyun Modu Dağıtılmaya Başlandı! İşte detaylar.

Geçtiğimiz günlerde Windows 10 ile beraber gelmesi için çalışmaların yapıldığını şuradaki haberimizde paylaşmıştık. Windows 10 için oyun modu, yapılan testlerle beraber, oyunlarda ve bilgisayarda oldukça yüksek performans elde edebiliyor. Windows 10 ile beraber oyun modu aktif olduğunda, oyunlar kasmadan, bilgisayar donanımı ile daha uyumlu hale getirilebiliyor. Windows 10 için Oyun Modu’nun dağıtımları geçtiğimiz gün başladı.

Insider Ön izleme programı ile beraber 15019 önizleme numarasıyla kullanıcılar bu özelliğe erişebiliyor. Insider programı dahilinde kullanıcıların karşısına çıkan bu özellik, Creators Update ile beraber diğer kullanıcılara da aktif edilecek.

Windows 10 için Oyun Modu Dağıtılmaya Başlandı!

Yapılan testlere baktığımız zaman Windows 10 için oyun modu, oyuncuların işini daha da kolaylaştıracak. Lakin özellikle de yüksek boyutlu oyunların kasma sorununa adeta ilaç gibi gelecek diyebiliriz. Oyun açıldığı zaman, bilgisayarı oyunu çalıştırmaya hazırlayan özellik, donanımlardan maksimum verim alınmasını sağlıyor.

Microsoft tarafından yapılan bir uyarıya baktığımız zaman, her ne kadar özellik geliştiriliyor olsa da, bir takım hatalar mevcut. Şirket bu konuda çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Insider programı kapsamındaki kullanıcılara dağıtılmaya başlanan özellik, tüm kullanıcıların karşısına çıktığında, hatalar da giderilmiş olacak. Ancak şu an için sadece Insider programına katılan kullanıcılar için aktif olduğunu söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.