Ana sayfa Bilgisayar Windows 10 PC Başından Kalkınca Kendini Kilitleyecek!

Windows 10 PC Başından Kalkınca Kendini Kilitleyecek!

PAYLAŞ
Windows 10 PC Başından Kalkınca Kendini Kilitleyecek!

Merakla beklenen Creators Update’e dair yeni bir özellik daha karşımıza çıktı. Güncelleme ile Windows 10 Pc Başından Kalkınca Kendini Kilitleyecek!

Windows 10 ile beraber gelen yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Daha öncesinde sizlere Creators Update güncellemesini şuradaki haberimizde detaylı olarak anlatmıştık. Bu haberimiz sonrasında Creators Update ile beraber gelmesi planlanan yeni özellikler de sızdırılmaya başlandı.

Microsoft, bir çok kullanıcının kişisel güvenliğini üst düzeye çıkarmayı planladığı yeni özelliğe bu güncelleme de yer verecek. CTRL+ L tuşlarına basıldığında bilgisayarı kilitliyorduk. Windows 10’a yeni gelecek özellik ile beraber bu hareket otomatik hale getirilecek. Bilgisayarınızın güvenliği üst düzeye çıkartılmış olacak.

Windows 10 Pc Başından Kalkınca Kendini Kilitleyecek!

Windows ekibinin son zamanlarda uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü yeni özellik, kullanıcı bilgisayar başından kalktığında devreye girecek. Dolayısıyla bilgisayar başından kalktığınızda bilgisayar kendini otomatik olarak Windows kilit ekranına yönlendirecek. Tekrardan açmak için şifre girmek gerekecek.

Resmi olarak Dynamic Lock adı altında karşımıza çıkacak bu özelliğe Windows Ekibi tarafından “Windows Goodbye” denilmeye başlanmış. Arayüz değişikliklerin yanı sıra bir çok farklı özelliği bir araya getirecek Creators Update’in dikkat çeken bu özelliği, aslında güvenliği ön planda tutuyor.

Bilgisayardan Kalkınca Kendini Kilitleyecek!

Özelliğin işlevliği oldukça merak konusu. Ancak örnek vermek gerekirse, İş yerinizde çok acil bir işiniz çıktı ve çok acil çıkmanız gerekti. Bilgisayarınızda şirketinize ait önemli dosyalar olabilir. Dolayısıyla bu özellik ile beraber bilgisayarınız siz kalktığınızda otomatik olarak kilitlenecek. Bilgisayarınızın güvenliği üst düzeyde tutulacak, kilit ekranına yönlendirilecek.

Bu özelliğin Creators Update ile beraber getirilmesi planlanıyor. Ancak, güncellemenin oldukça kapsamlı olmasından dolayı, farklı bir tarihe ertelenebilir. Bu tarz güncellemeler ile beraber güvenliğe önem verilmesi, Windows’un artık üst düzey güvenlik önlemleri alabileceğini de kanıtlar nitelikte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.