Ana sayfa Windows 10 Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü İndirilebiliyor

Windows 10 Teknik Önizleme Sürümü İndirilebiliyor

PAYLAŞ

Microsoft’un dün resmi olarak duyurduğu Windows 10 işletim sisteminin teknik önizleme sürümü indirilmeye açıldı. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Windows 10 henüz tam anlamıyla hazır değil. Bu sebeple sadece test amaçlı olarak kurulması tavsiye ediliyor. Windows 10 sistem gereksinimleri olarak ise Windows 8’in istediği teknik özellikler ile aynı. 32-bit Windows 10’u kurmak için 1GB RAM, 1GHz işlemci ve 16GB boş alan yeterli olurken, 64-bit Windows 10 sürümü için 2GB Ram, 32GB boş alan ve yine 1GHz ve üzeri bir işlemci tavsiye ediliyor.

windows-10-teknik-onizleme-surumu

Windows 9 olarak adlandırılmasını beklediğimiz bu işletim sisteminin adının Windows 10 olması büyük sürpriz etkisi yapmıştı. Windows 10’un özelliklerini sizlere Microsoft Windows 10 Hakkında Her Şey başlıklı haberimizde aktarmıştık. Başlat Menüsü’nün geri gelmesi ve Çoklu Masaüstü özellikleri ile Windows 10, Microsoft’un yıllardır maruz kaldığı eleştirilerin önüne geçebilecek mi göreceğiz.

Bir Microsoft hesabıyla birlikte indirebileceğiniz Windows 10 işletim sistemini gündelik olarak kullandığınız bilgisayarınıza kurmanızı önermiyoruz. Eğer böyle yapacaksanız da ana diskinize değil D: sürücünüze kurmalısınız. Windows 10’u indirmek için tıklayn.

1 YORUM

  1. Bir tüyo dan benden olsun. Win7, Win8 ve Win8.1 orjinal sürüm sahibi kullanıcılar Win10’u ücretsiz indirip kullanabilecekler. Hadi hayırlısı. Hayatımda ilk defa bir windows sürümüne para vermiştim ve Win10 için tekrar ücret ödeyeceğimi düşünürken bu benim için muhteşem bir haber oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.