Ana sayfa Bilgisayar Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı!

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı!

PAYLAŞ
Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi

Bu yıl için Microsoft sürprizini açıkladı ve nihayet merakla beklediğimiz Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi Yayınlandı! Güncelleme detayları haberimizde!

Geçtiğimiz aylarda Microsoft’un Windows 10 hakkında yeni bir güncelleme yayınlayacağı haberleri karşımıza çıkmıştı. Beklenen güncelleme nihayet geldi. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi adı altında Microsoft tarafından duyurulan bu güncelleme Windows 10’u daha da iyi bir hale getiriyor. Microsoft, Windows 10 kullanıcıları için oldukça geniş kapsamlı ve internet hızınıza bağlı olarak 1 saat gibi bir sürede indirilen güncelleme yayınladı.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi adı altında Microsoft tarafından duyurulan bu güncelleme Windows 10’u daha da iyi bir hale getiriyor. Güncelleme indikten sonra 1607 özellik güncellemesi adı altında Windows 10’a gelen bu güncelleme’nin en belirgin özelliği için yeni yapışkan notlar, yeni tasarıma sahip sekmeler diyebiliriz.

Türkçe Cortana Geldi mi? Türkçe Cortana Nasıl Yüklenir?

Windows 10’u daha özel kılan bu güncelleme ile Türkçe Cortana bu güncelleme de de karşımıza çıkmadı.. Türkçe komutlar ile kullanıcıların işlemlerinde yardımcı olan Cortana hakkında beklenen olmadı. Her ne kadar Cortana daha öncesinde dünyanın farklı ülkelerinde güncelleme ile yayınlanmış olsa da, Türkiyede ki Windows 10 kullanıcıları için beklenen güncelleme bu olmadı. Güncellemeyi indirmek oldukça basit. Ancak güncellemenin inmesi ve yüklenmesi sırasında şu sıralar hata verebilir, gecikmeler yaşanabilir.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi

Windows Hello Nedir?

Windows Hello, parolara karşı bakış açısını değiştiren, Microsoft’un son güncellemesi ile karşımıza çıkardığı yeni güvenlik önlemidir. Windows cihazlarınızın kilidini hızlı ve güvenli bir şekilde açabileceğiniz Windows Hello’nun en önemli özelliği ise, yüzünüzü, parmak izinizi ya da farklı bir cihazı kullanarak, Windows cihazınızı açabilmenize olanak sağlaması. Windows Hello, Windows 10 Yıldönümü güncellemesi ile beraber geliyor.

Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi nasıl yüklenir?

Windows 10’a gelen kapsamlı güncelleme paketini kurmak oldukça basit. İlk olarak yapmanız gereken işlem, Başlat’a tıklayıp daha sonrasında arama alanına Update yazmak. Buradan Windows Update buluyor ve güncellemeleri denetle diyoruz.

Eğer güncellemeler otomatik denetleniyorsa buraya girdiğimiz zaman son güncelleme otomatik olarak inecektir. Ancak güncellemeyi denetle dedikten sonra sürüm numarası 1607 olan bu güncellemeyi yükle butonu çıkarsa da bu butona tıklayarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Güncelleme sırasında bilgisayarınız bir çok kez yeniden başlatılabilir. Bu yüzden projeleriniz vs. var ise kaydetmeyi unutmayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.