Ana sayfa Bilgisayar Windows 10’a Ücretsiz Güncelleme Desteği

Windows 10’a Ücretsiz Güncelleme Desteği

PAYLAŞ

Geçtiğimiz aylarda önizleme sürümü dağıtılan Windows 10’un yenilikleri dün akşam paylaşıldı. Windows 10’a ücretsiz güncelleme desteği duyuruldu. Windows 7 ve Windows 8 kullananlar, Windows 10’a ücretsiz olarak geçiş yapabilecek. İlk yılın sonunda ise Windows 10 ücretli olacak.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’un özelliklerini detaylandırdı. Dün akşam saatlerinde yapılan sunumda Windows 10’un yeni özellikleri duyuruldu. Spartan tarayıcı, Cortana sesli komut asistanı ve diğer çeşitli yenilikler ile Windows 10 çok yönlü ve daha dolu bir işletim sistemi olacak. Çok sayıda servisle aynı anda çalışabilecek. Ancak tabii ki burada asıl merak edilen nokta Windows 10 güncellemesinin nasıl olacağı.

Windows RT, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları, Windows 10 resmi olarak dağıtılmaya başladıktan sonra ücretsiz olarak bilgisayarlarını ve tabletlerini Windows 10’a güncelleyebilecek. İlk bir yıl içerisinde Windows 10’a geçmek tamamen ücretsiz olarak. Aynı zamanda akıllı telefonlardaki Windows Phone sürümü isim olarak ortadan kalkacak tüm Windows ailesi tek bir işletim sisteminde çalışacak bu sayede tam uyum sağlanmış olacak.

windows-10-destekleyen-cihazlar

Windows 10’a geçişin ücretsiz olmasının bazı sebepleri var. Geçiş ücretli olduğunda (önceki Windows sürümlerinde olduğu gibi), kullanıcılar eskimiş bilgisayarlarına para vererek yeni bir işletim sistemi almak istemiyor. Dolayısıyla Microsoft sürekli olarak eski işletim sistemlerini güncellemek zorunda kalıyor. Ancak geçiş ücretsiz olduğunda kullanıcılar sürüm yükseltme konusunda teşvik görmüş oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.