Ana sayfa Bilgisayar Windows 10’u Kapatma Kutucuğu Oluşturun!

Windows 10’u Kapatma Kutucuğu Oluşturun!

PAYLAŞ
Windows 10'u Kapatma Kutucuğu Oluşturun!

Son zamanlarda sık sık sorulan Windows 10’da kapatma tuşu nasıl oluşturur sorusuna cevap olarak : Windows 10’u Kapatma Kutucuğu Oluşturun!

Bir çok Windows 10 kullanıcısı son zamanlarda yayılan bir virüs sebebi ile bilgisayarındaki güç tuşunun yok olduğuna şahit oluyor. Windows Defender’in algılayabildiği bu virüsler, ilgili program kapatıldığında sisteme işleyebiliyor. Windows Defender’ın etkili olmasının yanı sıra, yine de farklı bir alternatifi sizlere sunmak istiyoruz.

Windows 10 kullanıcı iseniz, yapmanız gereken ilk işlem Windows Defender’ı etkin hale getirmek. Bu işlem sonrasında yine alternatif olarak çok ufak bir işlemle bu durumun üstesinden gelmeniz mümkün. Güç tuşunuz kaybolduysa yapmanız gereken ufak işlemler ile yeni bir güç tuşu oluşturabilirsiniz.

Windows 10’u Kapatma Kutucuğu Oluşturun!

Bu haberimizde son zamanlarda sık sık sorulan bu soruya karşılık, Windows’u kapat butonu eklemenizi sizlere anlatacağız. Bu işlemleri yaptığınızda bilgisayarınızı kapatmanız oldukça kolay bir hale gelecek.

  • Masaüstünüzü geçiş yapın.
  • Masaüstünde herhangi bir boşluğa sağ tıklayın ve yeni seçeneği altında kısayol’a tıklayın.
  • Açılan ekranda konum alanına: C:\Windows\System32\shutdown.exe /s /t 0 yazın.
  • Burada kısayolunuza yeni bir isim verebilirsiniz. (örnek: kapat)

 • İsim verme işlemi bittikten sonra masaüstüne kısayol oluşacak. Bu kısayol’a 2 kere tıkladığınızda bilgisayarınız kapanacak. Ancak bu düğme standart ikon ile geliyor. Bunu değiştirmek için ikon değiştirmeyi uygulamamız gerekiyor.
 • Kısayol’a sağ tıklayıp, Properties veya Özellikler’e tıklayın. Burada açılan ekranda Shortcut (Kıyasol) alanında Change icon (İkonu değiştir) seçin ve bir ikon seçin.
 • Sıra geldi Windows’u Kapat tuşunu Başlat menüsüne sabitlemeye. Bunun için, sağ tıklayıp Pin To Start Menu – Başlata sabitleye basın. Düğmemiz başlat’a sabitlendi. Başlata gelen kısayol butonumuzu en yukarı sabitleyebiliriz.

Tebrikler! Artık Windows 10’da Windows’u kapat tuşu oluşturdunuz. Bu tuşa tıkladığınız da bilgisayarınız bir kaç saniye içerisinde kapatılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.