Ana sayfa Sektörden Windows 7 Kullanıcıları DirectX 12’den Yararlanamayacak !

Windows 7 Kullanıcıları DirectX 12’den Yararlanamayacak !

PAYLAŞ

Microsoft‘un çoklu ortam yazılımlarını hızlı ve uyumlu bir şekilde düzenleyebilmek için oluşturduğu API yazılım programlama arayüzü olan DirectX, yeni sürümüyle yakında kullanıcıların hizmetine sunulacak. 2014’ün ilk çeyreğinde yayınlanan DirectX 12, 2015 yılında Windows 10 ile birlikte kullanıma sunulacak.

DirectX 12 önceki sürümüne göre birçok gelişmiş özelliği ile birlikte tasarlanmış bir arayüz programı olarak tanıtıldı. 2014 Mart ayında demosu yayınlanan DirectX 12, özellikle ekran kartlarının oyunlara olan etkisini arttırmak amacıyla geliştirilmiş durumda. Kullanıcıların Microsoft ürünleri ile üst düzey oyunları oynayabilmesi için tasarlanan DirectX 12, CPU’ya daha fazla katkı sağlar vaziyette. Ayrıca önceki sürüm olan Directx 11.1’e göre güç tüketiminde daha ekonomik bir program olma özelliği taşıyor.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 7 kullanıcıları DirectX 12’den yararlanamayacak. Windows 7 için tasarlanan DirectX 11, 2015 yılında güncelleme alamayacak. 2015 Nisan ayı civarlarında Windows 10 ile beraber teknoloji medyasına yansıyacak olan DirectX 12, Nvidia, AMD, Intel ve Qualcomm gibi grafik işlemci modelleriyle uyumlu bir şekilde hazırlanmış durumda. Bu uyumluluk seviyesi önceki DirectX sürümlerine göre yüksek bir artış içerisinde bulunuyor.

DirectX-12-logo

Microsoft’un DirectX 12 konusundaki bu tutumu, Windows’un yeni sürümlerinin daha fazla rağbet görülmesi adına yapılan bir şirket politikası olarak görülebilir. Bu sayede Windows 7 kullanıcıları daha güncel Windows ürünlerini tercih etmek durumunda olacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.