Ana sayfa Bilgisayar Windows Kullanıcılarına 11 Nisan’da Sürpriz!

Windows Kullanıcılarına 11 Nisan’da Sürpriz!

PAYLAŞ
Windows Kullanıcılarına 11 Nisan'da Sürpriz

Windows Kullanıcılarına 11 Nisan’da Sürpriz! Microsoft uzun zamandır yapmayı planladığı 1’i müjdeli, 2 haberi kullanıcılarının karşısına çıkaracak.

Microsoft’un 11 Nisan tarihine yönelik iki farklı planı bulunuyor. Bu planlardan birincisi Windows Vista’yı tarihe gömmek; ikincisi ise Windows 10 Creators Update güncellemesini yayınlamak. Microsoft Windows Vista için destek süresinin sona ereceği iddialarını doğruladı. Bu olay sonrasında sosyal medya’da vista için bir çok caps yapıldı bile!

Nisan 2012 tarihinden beri temel destek alamayan Windows Vista, 11 Nisan’da tarih oluyor. Bu da demek oluyor ki 11 Nisan’dan itibaren Windows Vista güvenlik güncelleştirmelerini alamayacak. Windows Vista günümüzde masaüstü bilgisayarların %1’inde hala çalıştırılıyor. Bu sayı zamanla azalsa da, bazı kullanıcılar hala Windows 10’da sorunlar olduğu konusunda ön yargılı. Aslında Microsoft, bu adım ile beraber kullanıcıların bir çoğunu Windows 10’a yönlendirmiş olacak.

Windows Kullanıcılarına 11 Nisan’da Sürpriz!

Windows Vista’yı tarih eden Microsoft’un Redstone 2 olarak bilinen Windows 10 Creators Update güncellemesinin aynı gün kullanıcılara sunulup sunulmayacağı ise henüz bir netlik kazanmadı. Konu hakkında sadece bir takım söylentiler mevcut.

Microsoft’un önümüzdeki hafta içerisinde Windows 10 Creators Update güncellemesi üzerindeki çalışmalarını tamamlayıp gelecek ay kullanıma sunacak. Ancak bundan önce RTM yapısını Insider kullanıcılarına göndereceği de söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.