Ana sayfa Bilgisayar Windows Phone Bitiyor Windows 10 Telefonlara Geliyor

Windows Phone Bitiyor Windows 10 Telefonlara Geliyor

PAYLAŞ

Microsoft’un akıllı telefonlarda ve tabletler kullandığı mobil işletim sistemi Windows Phone ortada kalkıyor. Windows Phone isminin yerini Windows 10 alıyor. Adını değiştiren Windows Phone artık Windows 10 olarak akıllı telefonların içerisinde yerini alacak ancak tüm değişiklik bununla sınırlı değil.

Orta düzeydeki donanımsal özellikler ile stabil ve performanslı bir kullanım sunabilen Windows Phone, isim olarak ne yazık ki kötü bir imaja sahipti. Bu imajı tazelemek ve Microsoft’un yeni işletim sistemi anlayışını ortaya koymak için firma isim değişikliğine karar verdi. Windows 10 işletim sistemi olarak duyurulan bu güncelleme ile bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve tablet bilgisayarlarda artık tek bir işletim sistemi adından bahsedilecek.

Daha önce Windows RT ile benzer bir algının oluşmasına sebep olan Microsoft daha sonra gelen binlerce şikayet sebebiyle çoğu tabletini tekrar iade almak zorunda kalmıştı ancak bu sefer durum böyle değil. Gerçek anlamda tam bir senkronizasyon içinde çalışacak olan Windows 10’lu bilgisayarlar ve mobil cihazlar, tıpkı Apple tarafında gördüğümüz gibi birbirleriyle iletişim kurabilecek ve anlık değişimler hem bilgisayar hem mobil cihazlar üzerinden görülebilecek.

windows-10-destekleyen-cihazlar

Akıllı telefonlar ve tablet bilgisayar için özel olarak hazırlanan Windows 10 işletim sisteminin önizleme sürümü 2015 yılının ilk çeyreğinde ve muhtemelen Şubat ayı içerisinde dağıtılmaya başlanacak. Piyasadaki hangi Windows Phone’lu cihazların Windows 10 güncellemesi alacağı ise henüz bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.