Ana sayfa Uygulama Wolfram Alpha Nedir?

Wolfram Alpha Nedir?

PAYLAŞ

Wolfram Alpha isimli uygulamayı hepimiz duymuşuzdur diye tahmin ediyorum. Hayatımıza ilk defa Siri ile giren Wolfram Alpha, içeriği ilginç bir algoritmayla gelişen bir uygulama. Bir nevi kendi kendine gelişebilen ve algoritması gereği cevap veremediği sorulara cevap vermemekle kalmayıp, kendini geliştirmeye odaklanan bir servis.

Siri’nin yani Apple’ın uygulamalarında sıklıkla kullandığı bir veri havuzu Wolfram Alpha. Android ve iOS uygulamaların da Siri’den daha farklı şeyler yapabiliyorsunuz. Sorabildiğiniz tüm sorulara cevap vermeye çalışan bir uygulama. Karmaşık matematik işlemlerinden tarihle alakalı sorulara kadar hatta çok daha ilginç sorularınıza kadar cevap veriyor.

Mesela ‘Eyfel kulesinin boyu kaç kanguru boyunda?’ diye bir soru sorarsanız bunun yanıtsız kalacağını sanmayın. Önce Eyfel kulesinin boyu hesaplanır ve daha sonra kanguru boyu hesaplanarak iki değer birbirine bölünür ve size basit bir matematik işlemini sözel şekilde yapmış olur.

Android için indirmek istiyorsanız buraya, iOS için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Unutmayın ki, uygulama 7 liraya yakın bir bedel istiyor. Uygulamaya ilginç sorular sorduysanız bizlerle topluluk sayfasında paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.