Ana sayfa Akıllı Telefon Xiaomi 2015’in Birinci Yarısında Ne Kadar Akıllı Sattı?

Xiaomi 2015’in Birinci Yarısında Ne Kadar Akıllı Sattı?

PAYLAŞ

Çinli Xiaomi, beklentileri karşılamaya başladı. CEO’sunun kurbanı olacağı gibi gözüken şirkette CEO’nun yaptığı öngörüler bir anlamda tuttu diyebiliriz. Bu yıl sonuna kadar 100 milyon akıllı telefon satmayı hedefleyen Uzak Doğulu şirket Xiaomi, bugüne kadar 35 milyon akıllı cihaz satışı yapmış.

Belki bir Apple kadar iyi bir satış rakamı değil fakat Xiaomi gibi pazara sonradan dahil olmuş bir akıllı telefon üreticisi için gayet iyi. 2014 senesinde toplam 60 milyon akıllı satmayı başaran Xiaomi, satışlarının neredeyse tamamını Uzak Doğu üzerinden yapıyor.

Eğer Xiaomi Uzak Doğu pazarları yerine batı ülkelerinde de kendine yer edinmeyi başarırsa büyük ihtimalle birçok devi geçeceğini düşünüyoruz. Fakat gerçeği söylemek gerekirse bu sene 100 milyon akıllı cihaz hedeflerine ulaşmaları biraz zor gözüküyor. Tabi operasyon planları hakkında bir fikrimiz olmadığı için gidişatın göstergesi bu şekilde. Şimdilik Uzak Doğu için operasyonlarına yoğunluk veren Xiaomi’nin ülkemize de resmi olarak gelmesi şimdilik olası değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.