Ana sayfa Akıllı Saat Xiaomi Akıllı Saat Üreteceğini Duyurdu!

Xiaomi Akıllı Saat Üreteceğini Duyurdu!

PAYLAŞ

Çin menşeili firmalardan en popüler olan ve en çok satış yapanlar arasına adını yazdıran Xiaomi Akıllı Saat Üretecek. Firma resmen duyurdu!

Özellikle de akıllı telefon üreten bir çok firma, artık kendi Akıllı saatini üreterek, Akıllı saat sektöründe de ilerleme kaydediyor. Böylelikle kullanıcıların tercihlerine yanıt veren firmalar, hem sektörde yerini hazırlıyor, hem de satışlarını arttırmış oluyor. Bu akıma kapılan firmalar arasına Xiaomi’de girdi.

Çin menşeili popüler üreticilerden Xiaomi, geçtiğimiz günler de Xiaomi Mi Band 2 ile karşımıza çıkacağını duyurmuş, Teknovi olarak şuradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Xiaomi’nin yeni çıkacak olan akıllı bilekliği sonrasında Xiaomi Akıllı Saat üreteceğini duyurdu. Özellikle son 3 senedir Xiaomi’nin sektörde önemli bir yere sahip olduğunu ve sürekli yükseliş yaşadığını gördük. Xiaomi tarafından gelen haberler gösteriyor ki Akıllı telefon sektöründeki hızlı yükselişin ardından firma bir de Akıllı saat sektöründe yükselmek istiyor. Bu konuda giyilebilir teknolojilere yatırım yapmayı amaçlayan firma, nihayet müjdeli haberi bugün duyurdu.

Xiaomi Akıllı Saat Üretecek 

Giyilebilir cihaz olarak zaten Xiaomi Band ile karşımıza çıkan firma, akıllı bilekliğin yeni versiyonu olan Mi Band 2 ile karşımıza çıkacak. Ancak bunun yanı sıra, Akıllı saat üretmeyi amaçlayan Xiaomi, müşterilerin isteklerine yanıt verecek bir adım atmış olacak. Pekin’de düzenlenen bir etkinlikte basın sunumu yapan şirket CEO’su Lui De, pek yakında Xiaomi’nin akıllı saat üreteceği haberini verdi.

Cihaz hakkında fazla bilgi vermeyen Lui De, özellikle de düşük bütçeye sahip kullanıcıların isteklerine hızlı bir şekilde yanıt vereceklerini söylemeyi de ihmal etmedi.

Xiaomi Akıllı saat üretecek!

Şu anda baktığımız zaman Xiaomi’nin akıllı bileklik konusunda attığı adımlar gerçekten de oldukça iyi. Son zamanlar da ürettiği cihazlarla gündeme gelen firma eğer ki 2 sene içerisinde (beklenen süre bu) Akıllı saat üretimi gerçekleştirirse, ben şahsen Xiaomi’nin zirveye doğru ilerleyeceğini görmemizin uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Şu anda Xiaomi Akıllı saat hakkında fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak Akıllı saatin beklenen özellikleri arasında Android Wear işletim sisteminin kullanacağı yer alıyor.

Uygulama desteği ve Xiaomi cihazlarının Android işletim sistemine sahip olduğunu düşünürsek, Xiaomi Android Wear işletim sistemi ile iyi bir çıkış sağlayabilir. Hem kendi cihazlarına sahip müşterilerine, hem de diğer müşterilerin ilgisini çekecektir. Bu bilginin yanı sıra bir de fiyatı hakkında söylentiler yer alıyor. Kulisler de Xiaomi’nin ucuz fiyat, kaliteli ürün prensibine bağlı kalacağı ve 100-300$ arasında fiyat etiketine sahip olacak bir cihaz çıkaracağı konuşuluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.