Ana sayfa Akıllı Telefon Xiaomi Mi 5 ve Mi 5 Plus’ın Detayları Sızdı

Xiaomi Mi 5 ve Mi 5 Plus’ın Detayları Sızdı

PAYLAŞ

2015’in birinci yarısında 35 milyondan fazla cihaz satan Xiaomi hatırlarsanız Türkiye pazarına gireceğini duyurmuştu. Çin’in sosyal ağı olan Weibo’da çıkan sızıntılar yeni amirallerin yolda olduğu yönünde. Mi serisi ile günümüze kadar 100 milyon akıllı satma başarısı gösteren Xiaomi’nin yeni amirallerine yakından göz atalım.

Mi 5, Plus modeline göre düşük teknik özelliklerle birlikte gelecek. 5.2 inç qHD ekran ile gelecek olan Mi 5’te Snapdragon 810 bulunacak. Android 5.1 ile karşımıza çıkacak olan yeni amiralde 16 MP arka kamera, 13 MP ön kamera yer alacağı ifade ediliyor. 3000 mAh batarya ile de enerji ihtiyacını karşılayacak olan yeni akıllının 385 dolardan satışa sunulması ve IFA’da tanıtılması bekleniyor.

Mi 5 Plus ise ismine yakışır özelliklerle geliyor. Mi Note Pro olarak da adlandırılan 5.7 inç ekran ile gelecek olan akıllıda qHD ekran bulunuyor. Mi 5’ten farklı olarak Snapdragon 820 barındıracak olan akıllıda metal gövdeli tasarım kullanılacak. Arka kamerası 23 MP olması beklenen cihazın ön kamerası ise Mi 5 ile aynı yani 13 MP. 3500 mAh batarya ile gelecek olan akıllının fiyatı bilinmiyor ve tahminlerimizce yine IFA’da tanıtılmasını bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.