Ana sayfa Sektörden Xiaomi Mi Band, 1 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

Xiaomi Mi Band, 1 Milyon Satış Rakamına Ulaştı

PAYLAŞ

Daha önceleri akıllı telefon sektöründe başarılı işlere imza atarak yüksek satış rakamları elde eden Çinli firma Xiaomi, giyilebilir teknoloji pazarında da kaliteli işlere imza atarak dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Firmaya ait yapılan resmi açıklamaya göre 3 ay kadar kısa bir süre içerisinde 1 milyondan fazla Xiaomi Mi Band satışına ulaşıldı. Yalnızca Çin’de satılmasına rağmen Mi Band ile böylesi iyi bir çıkış yakalayan Xiaomi’nin bu başarısının ardında Mi Band’in 13$’lık uygun fiyatının etkisi de bulunuyor.

Rekabet içinde oldukları firmaların en az 50$ ve daha üzeri fiyatlar ile pazara giriş yapmasına rağmen Xiaomi uyguladığı fiyat politikaları sayesinde diğer firmalardan bir adım öne çıkmış oldu.

xiaomi-mi-band-en

Uygun fiyatı ve düşük maliyetine rağmen cihaz ile birlikte attığınız adımları, gidilen mesafeyi, yaktığınız kaloriyi ve uyku takibini başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca cihazın şarjı tek bir şarj ile neredeyse 30 gün kadar sürebiliyor.

Xiaomi’nin yeni hedefleri arasında bu başarılı satış rakamlarını yakaladıktan sonra diğer ülkelerin pazarlarına giriş yapmak var. Satış rakamlarının bu sayede daha üst seviyelere çekileceğini düşünen Xiaomi’nin, diğer ülke pazarlarında ürünün fiyatını nasıl belirleyeceği konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Ülkemizde giyilebilir teknoloji olarak satılan aynı işleve sahip bir fitness takip cihazının 10400 mAh gücündeki harici bataryalarının da 100 TL ve üzeri fiyatlara satıldığını da not olarak eklemek gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.