Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler Xiaomi Mi Band 2 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Xiaomi Mi Band 2 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

PAYLAŞ

Xiaomi’nin akıllı bileklik ile yakaladığı başarı devam ediyor! Yeni nesil akıllı bileklik Xiaomi Mi Band 2 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

Xiaomi Mi Band 2 Resmi olarak Tanıtıldı. Merakla beklenen uygun fiyatlı ve üstün özellikli tam anlamıyla fiyat – performans ürünü Xiaomi Mi Band 2’nin özellikleri ve bunun yanı sıra fiyatına dair önemli bilgiler haberimizde.

Xiaomi, akıllı telefonlarının yanı sıra aynı zamanda günümüz teknolojilerine ayak uydurarak, Akıllı bileklik ve akıllı saat üretimlerinde de ciddi derecede yatırım yapmıştı. İlk olarak karşımıza Mi Band ile çıkan firma, daha sonrasında istediği başarıyı yakaladı ve yeni model akıllı bileklik ile karşımıza çıktı.

Çin menşeili teknoloji devleri arasına adını yazdırmış olan Xiaomi, geçtiğimiz gün düzenlenen bir etkinlik ile yeni akıllı bilekliği tanıtan firma fiziksel tuşlu yepyeni tasarıma sahip cihazı resmi olarak sundu. Xiaomi Mi Band 2’nin detaylı özelliklerine bakarsak, cihazı karşılaştırdığımız da Xiaomi’nin prensibine uygun bir şekilde satışa sunulacak. Firmanın en büyük prensiplerinden birisi olan, fiyat-performans ürün üretimi bu cihazda da tekrarlanmış durumda. Özellikle de spor yapanlar için oldukça önemli bir rol oynayacak olan yeni Xiaomi Mi Band 2’nin özelliklerine gelin detaylı bir şekilde bakalım.

Xiaomi Mi Band 2 Özellikleri ve Fiyatı!

Cihazın üretimini yapan firma Xiaomi olduğu için, firmanın prensiplerini ele alırsak, fiyatıyla oldukça uygun, aynı zamanda özellikleriyle de dikkat çeken bir akıllı bileklik karşımıza çıktı. Xiaomi Mi Band 2’de bir önceki modele göre devrim niteliğinde bir yenileme mevcut. Tasarımından, özelliklerine kadar bir çok konuda değişim geçiren Akıllı bileklik, müşterilerin isteklerine uygun bir hal alacak.

Xiaomi Mi Band 2 Özellikleri

Bir önceki modele göre en büyük özellik cihazın tasarımı. OLED ekrana sahip olacak olan cihaz, optik kalp atış hızı yapabilmesi için donanımlarıyla dikkat çekiyor. Daha önceki modelin tercih edilmesindeki en büyük husus, cihazın pilinin oldukça iyi olduğuydu.

Bir önceki modelde 30 gün pil süresi verilirken, yeni cihaz Xiaomi Mi Band 2‘de tam 20 gün pil süresi olacağı belirtildi. Yani cihaz, bir önceki modele göre daha fazla özelliğe sahip olsa da, pil konusunda yine oldukça iddialı. Zaten Mi Band 2’de yer alacak olan ekran, çok fazla enerji tüketmeyeceği için pil konusundaki iddiaların da oldukça büyük olduğunu söylememiz mümkün.

su gecirmez

Cihazın en büyük özelliklerinden birisi de IP67 suya dayanıklı sertifikasına sahip. Cihazı tabii ki alıp havuza girebilirsiniz ya da denize girebilirsiniz denilmiyor. Ancak IP67 suya dayanıklı sertifikasıyla el yıkarken ya da su değdiği zaman cihaz sıkıntısız bir şekilde çalışacak.

renkliDaha öncesinde karşımıza çıkan Mi Band’a göre daha fazla renkli kayışa sahip olacak modelde, şık bir tasarıma sahip aynı zamanda alerji vs. yapmayacak bir kayış bulunacak. Kayış değiştiği için, istediğiniz zaman farklı renkte kullanabileceksiniz.

ati

Cihaz optik kalp sensörüne sahip. Aynı zamanda oldukça ince yapıda bir fiziksel butona sahip. ADI sensörüyle dikkat çeken bu cihaz, 2. nesil bluetooth 4.0 ile oldukça hızlı bir şekilde akıllı telefonunuz ile veri paylaşabilecek. İlk modelde yaşanan bluetooth bağlantı sorununa karşı Xiaomi, yeni cihazda sabit bluetooth bağlantısı olacağını da belirtmiş.

Xiaomi Mi Band 2 Fiyatı Ne Olacak?

En yakın rakiplerinden Fitbit şu anda 150 dolar civarlarında satışa sunulurken Xiaomi Mi Band 2 sadece 22 dolarlık fiyatıyla piyasada yer alacak. Özelliklerine göre oldukça iddialı olan fiyat, bir çok kullanıcının bu cihazı tercih etmesini sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.