Ana sayfa Sektörden Xiaomi Türkiye’ye Geliyor!

Xiaomi Türkiye’ye Geliyor!

PAYLAŞ

Ülkemizde ve tüm dünyada oldukça az tanınan dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, yakında dünyaya açılacak. Planları dahilinde Türkiye’nin de olduğunu bildiğimiz Xiaomi, şuan Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda. Dünyada ise en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi. Firma başkanı Hugo Barra tarafından yapılan açıklamaya göre Xiaomi ilk olarak Brezilya pazarında faaliyetlerine başlayacak.

Xiaomi’nin Türkiye’ye de geleceğini belirten yetkili tarih olarak 2015 yılının ilk yarısını işaret etti. 2015 yılının ilk yarısına kadar Türkiye, Brezilya, Meksika, Rusya ve Tayland pazarına girecek olan firma, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı akıllı telefonları ile dikkat çekiyor.

xiaomi-mi4-modeli

Android işletim sistemine sahip Xiaomi telefonlar fiyat / performans oranı olarak oldukça yüksek. Direkt olarak Çin merkezli bir firma olduğu için üretim maliyetleri konusunda oldukça büyük bir avantaja sahip olan firma, diğer büyük telefon üreticilerine zor dönemler yaşatacak gibi görünüyor.

Özellikle Samsung ve Apple’ın pazar paylarını isimsiz Çin malı ve uygun fiyatlı telefonlara kaptırmaya başladığı şu günlerde rekabetin artması, tüketicilerin yani bizlerin son derece işine gelecek bir durum. Döviz kuru sebebiyle fiyatları oldukça artan akıllı telefonlar, Xiaomi‘nin bu hamlesiyle fiyat konusunda daha esnek olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.