Ana sayfa Akıllı Telefon Xperia Kullanıcılarına Sony’den Android 4.3 Müjdesi!

Xperia Kullanıcılarına Sony’den Android 4.3 Müjdesi!

PAYLAŞ

Google tarafından Android 4.4 KitKat sürümünün duyurulmasının ardından üreticiler kendi cihazları için güncelleştirmeleri duyurmaya başladı. İlk ataklardan birini ise Sony yaptı. Eğer bir Xperia cihazınız varsa bu haberimiz sizler için!

Özellikle son 1 yıl içerisinde mobil tarafa çok önem veren Sony, daha önce sözünü verdiği Android 4.3 Jelly Bean güncelleştirmesini bugün itibariyle dağıtmaya başladı. Sony Mobile‘ın resmi blogunda duyurulan bu gelişme tüm Xperia ailesini kapsamasa da  4 cihaz için Android 4.3 Jelly Bean güncelleştirmesi dağıtılmaya başlandı.

Sony Xperia Z1 ve Z Ultra modelleri için önceden dağıtılan Android 4.3 Jelly Bean sürümü şimdi de :

  • Xperia Z
  • Xperia ZL
  • Xperia ZR
  • Tablet Z

cihazlara dağıtılmaya başlandı.

Basit bir sürüm yükseltmeden öte Android 4.3 güncelleştirmesi Sony’nin üst segmentte yer alan cihazlarındaki bazı özellikleri orta segmente taşıyarak Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR ve Tablet Z modellerine adeta can veriyor diyebiliriz.

Yukarıda saydığımız cihazlar Android 4.3 güncelleştirmesi ile birlikte önemli özelliklere kavuştu ancak bu özellikler arasından en önemlisi STAMINA Mode‘un geliştirilmesi. Sony cihazlarda acil durumlar için bulunan STAMINA özelliği, cihazın bazı özelliklerini kısıtlayarak pil tüketimini minimuma indirebiliyor. Bu sayede acil durumlarda pilinizi daha uzun süre kullanabiliyorsunuz. Bu özelliğin geliştirildiği ve pil tüketiminin optimize edildiği verilen bilgiler arasında.

Smart Social Camera özelliği bu güncelleştirme ile gelen özelliklerden bir tanesi. Bu özelliği kullanarak arkadaşlarınıza canlı yayın yapma imkanı buluyorsunuz. Xperia Themes ile Sony tarafından hazırlanan temaları cihazınıza indirip akıllı telefonunuzu veya Tablet Z cihazınızı dilediğiniz gibi özelliştirmeniz mümkün oluyor. Bunlara ek olarak ise Sony Select, MyXperia, SmartConnect, TrackID gibi özellikler de Sony Xperia Android 4.3 Jelly Bean güncelleştirmesine dahil olan özelliklerden.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.