Ana sayfa Soru - Cevap Xperia Z2 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Xperia Z2 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

PAYLAŞ

Sony’nin üstün teknik özelliklerle piyasaya sürdüğü akıllı telefonlardan biri olan Xperia Z2 hala akıllı telefon piyasası içerisinde varlığını sürdürüyor. Bu yüzden diğer kendi seleflerine göre fiyatı biraz daha tuzlu olan Xperia Z2’de ekran görüntüsünün nasıl alınacağını size açıklayacağım.

Öncelikle üç yöntemin olduğunu belirtelim. Birinci yöntemimiz bilindik bir Android telefonda ekran görüntüsü alma yöntemi. Bir parmağımızı ses kısma tuşuna ve diğer parmağımızı güç tuşuna koyalım. 1,5 – 2 saniye boyunca bu tuşlara aynı anda basılı tutalım. ‘Tık’ şeklinde bir ses geldiğinde ekran görüntüsü alınmış olacaktır.

İkinci yöntem ise güç tuşuna uzun süre basılı tutarak kapatma, yeniden başlatma menüsü içerisinde ekran görüntüsü al seçeneğini göreceksiniz. Bu komutu vererek de ekran görüntüsü almanız mümkün.

Son yöntem ise açık uygulamalar penceresi içerisinde saklı. Açık uygulamalar penceresini açarak mini görev kontrol kısmında ekran görüntüsü al seçeneğini bulun ve tıklayın. Böylelikle ekran görüntüsü alabileceksiniz.

Topluluk Sayfamıza kayıt olarak diğer kullanıcıların sorularına cevap verebilir eğer teknoloji dünyasından sorularınız varsa sorularınızı sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.