Ana sayfa Soru - Cevap Xperia Z3 Compact Alınır mı?

Xperia Z3 Compact Alınır mı?

PAYLAŞ

Xperia telefonların yükselişini biliyoruz, Sony’nin ‘mini’ olarak çıkardığı compact modeller üst modellerine nazaran hem daha hafif oluyor hem de daha küçük ekran ile büyük telefonları kaba bulan insanlara hitap ediyor. Son amiral Xperia Z3’ün compact modeli bakalım diğer minilere nazaran ne tür avantajlar sunuyor?

Snapdragon 801 işlemci ile diğer modellere göre öne çıkan akıllıda 4 çekirdekli çipset bulunuyor. Isınma konusunda sıkıntısı olmayan akıllıda 2 GB ram bulunuyor. Ram miktarının mini bir akıllı için yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Aynısını işlemci yönünde de söyleyebiliriz.

4.6 inç HD ekran barındıran akıllı orta segment cihazlarla aynı çözünürlüğe sahip fakat daha küçük bi’ ekran boyutuna sahip. 129 gram ağırlığa sahip akıllı diğer seleflerine göre bu konuda olumlu olarak ayrılıyor. Fakat 9mm’e yakın kalınlığı ile de biraz geriye düşüyor diyebiliriz.

Xperia Z3 CompactXperia Z3 Compact

20 MP arka kamera ile pazarda bulunan amirallerin de üstüne çıkan akıllıda ön kamera ise 2.2 MP fakat Sony’nin lenslerine güvenmenizi tavsiye ederiz.

2600 mAh bataryası ile selefleri ile aynı kapasiteye sahip olan akıllı, 900 saatlik bekleme süresi sunması ile pil ömrünü güzel bir şekilde koruduğunu ve optimize ettiği gözlerden kaçmıyor. Uzun kullanım süresi isteyen kullanıcılar için ideal bir telefon.

Gelelim sonuca, Sony Xperia Z3 Compact, küçük akıllı telefon severler için harika. Toza ve suya dayanıklı yapısı ile de gönül rahatlığıyla tatile çıkmadan önce alabileceğiniz akıllılar arasında. Yüksek kamera çözünürlüğü ile keskin ve net fotoğraflar elde edebilirsiniz. Tek olumsuz yanı küçük ve kalın bir akıllı olması fakat bu da göz zevkine göre değişeceği için olumsuz bir teknik detay bulamadık.

Eğer Xperia Z3 Compact hakkında fikirlerinizi bizlerle paylaşmak istiyorsanız topluluk sayfamıza bekleriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.