Ana sayfa Akıllı Telefon Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact Türkiye Satış Fiyatı

Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact Türkiye Satış Fiyatı

PAYLAŞ

Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z3’ün Türkiye satış tarihi yaklaşıyor. Kısa bir süre sonra satışa çıkacak olan Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerinin fiyatları konusunda ile belirginleşen bazı bilgiler var. Suya ve toza dayanıklı Xperia Z serisi akıllı telefonların en günceli olan Xperia Z3, beraberinde bir modelle daha geliyor. Bu modelin ismi Xperia Z3 Compact. Ancak Compact kelimesi bir yanılgı oluşturmasın çünkü Xperia Z3 Compact, Xperia Z3’ün özelliklerinin kırpılmış halini sunmuyor. Sadece ekran boyutu olarak daha ufak olan Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 ile aynı özelliklere sahip.

IFA 2014’te duyurulan Xperia Z3’ün Türkiye için satış fiyatı 2299 TL olarak belirlenmiş durumda. Bu fiyat ile diğer markaların amiral gemisi modelleri arasında yer alan Xperia Z3, Galaxy Noıte 4 modeli ile birebir aynı fiyatı taşıyor. 5.2″ ekran boyutu ve üst düzey teknik özellikleriyle Xperia Z3 modeli, ülkemiz pazarında bakalım hedeflerine ulaşabilecek mi?

Sony-Xperia-Z3-Compact-Turkiye-Satis-Fiyati

Xperia Z3 Compact modeli ise 4.6″ ekran boyutuna sahip. Tek elle kullanmaya daha yatkın olan Xperia Z3 Compact modeli, Xperia Z3 ile aynı teknik özellikleri paylaşıyor. Fiyat bilgisi olarak ise 2000 TL barajının altında olarak satışa çıkacak. Yaklaşık olarak 1800 TL gibi bir fiyatla satışa çıkacak olan Xperia Z3 Compact, kendi sınıfında adeta rakipsiz diyebiliriz.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.